Test antywirusów - opinie, komentarze i porady


(Komputerowa_Panna) #1

Witam :slight_smile:

Mam parę pytań odnośnie testu antywirusów...

1.Czemu antywirusy typu ESET Security czy Panda Antywirus nie radzą sobię z wirusem typu UKASH(urasa)? tak jak widać na dwóch załączonych filmikach:


i

czy to znaczy że żaden antywirus nawet najlepszy

nie poradzi sobie z tym wirusem?

2.Fajnie się ogląda filmiki na których ktoś uruchamia wirusy... ale czasami się zastanawiam czy tej osobie co testuje antywirusa uruchamiając

groźne wirusy to nie jest tej osobie żal swojego komputera? np. tak jak tu: http://www.youtube.com/user/lukasamd/videos ...


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(ichito) #3

ad. 1 - powodów może być wiele, a jednym z nich jest skuteczność mechanizmów detekcji i unieszkodliwiania…drugim fakt, że to nie jeden wirus ale grupa podobnie działających malware, które zresztą ewoluują i wtedy dość trudno stworzyć do nich sygnaturę. Trzeba pamiętać, że to potencjalnie dość opłacalny proceder dla piszącego takie infekcje.

ad 2. - myślę, że nie żal im systemu, bo takie testy przeprowadza się na na zwirtualizowanych maszynach lub systemach czyli jakby nierzeczywistych ich kopiach, które są w pełni funkcjonalne…restart powoduje, że wszelkie zmiany (z założenia) są niwelowane czyli wszystkie ślady infekcji również. Nie jest tak do końca, bo są jednak malware, które potrafią omijać te mechanizmy.


(Grosjean) #4

Odpowiem ci tylko co do drugiego pytania. Autorem filmików jak widzę jest Łukasz Tkacz i zapewne nie żal mu swojego komputera, bo takie testy przeprowadza się na zainstalowanej maszynie wirtualnej, więc wirusy nie stanowią zagrożenia dla komputera.

Co do pierwszego pytania, to może zapytaj autora filmów. Udziela się również na dobreprogramy.pl

Edit: Ichito odpowiedział Ci szybciej :wink:


(Komputerowa_Panna) #5

A jaki nick tutaj ma Łukasz Tkacz?


(Semtex) #6

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd