Test komunikatorów: AQQ 2.x kontra Gadu-Gadu 7.7/8.0

Ok, to naucz się czytać jeszcze z zrozumieniem. Napisałem przecież:

Wybierasz tak albo nie - ludzie są tego świadomi, może nie czytają tego, ale KOGO TO OBCHODZI? godzisz się wiec masz ;]

Postanowienia licencji mówią tylko o adware, czyli wyświetlaniu reklam, a nie o ich ilości, która może prowadzić do depresji z powodu swojej intensywności i natarczywości (choćby wspomniany pop-up) :stuck_out_tongue:

VPN jak zwykle potęguje .

Dostajesz oczopląsu od banera 2x10 cm. to jak ty możesz internet przeglądać.

=D> Gratuluję .

http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_(choroba

HEHE Ty koleś wymiatasz xD

Jeszcze raz:

Musiałem użyć takiego dosadnego porównania, bo inaczej nie zrozumielibyście mojej intencji :stuck_out_tongue: A tak na serio to trochę szkoda mi Was, że te reklamy Wam nie przeszkadzają i gratuluję cierpliwości. Ale jak wiecie na szczęście jest alternatywa. I nie mówię tu tylko o AQQ.

Witam!

VPN - ty jesteś z AQQ!! (dlaczego tak bardzo się udzielasz na tym wątku?; Avatar?; Dziwne, moderator pomocy AQQ w pokoju rozmów ma nick VPN :expressionless: )

Osobiście sam używam AQQ, bo interfejs pasuje mi do Visty :stuck_out_tongue: , ale ten komunikator ma trochę dużo błędów:

  • w wersjach do 2.0.4 (wyłącznie) miałem problem z połączeniem z siecią GG;

  • co kilka tygodni wychodzą nowe wersje aby załatać dziury, a to świadczy o ich mnogości;

  • mam AQQ od 2 ygodni i 3 razy mi się zwiesiło;

  • te wszystkie wodotryski są zbędne, komunikator (jak sama nazwa mówi) służy do komunikacji!

do windowsa też ciągle wydawane są aktualizacje i co? dobrze, że dziury łatane są na bieżąco… poza tym wersje stabilne posiadają ich bardzo mało, a jedynie wersje testowe wprowadzające jakieś nowe opcje itp mogą zawierać jakiś błędy i po to są betatesty aby je wyeliminować :slight_smile: Więc nie chcesz aktualizować - nie aktualizuj, bo nikt Ci nie karze…

i właśnie dlatego aqq jest tak często aktualizowane, by usunąć nowo odkryte błędy…

to trzeba to zgłosić na buglistę a nie tutaj płakać… program mógł się również zawiesić z przyczyn niezależnych od niego…

o jakie wodotryski Ci chodzi? nie chcesz używać jakiś funkcji - nie używaj… jak Ci przeszkadzają dodatkowe opcje no to już wybacz…

ta, Windowsa aktualizujesz, a nie… co 3 tygodnie wgrywać nowy program od podstaw

a co do tego że VPN jest z AQQ, to już nikt nie zaprzecza… xD

I utrudnia to pracę, bo trzeba w trakcie pracy “na odczepkę” kliknąć “Uruchom ponownie system” myślę że niektórzy po prostu czasu nie mają na uruchomianie wszystkich potrzebnych programów ponownie, a zajmuje to czasem ponad 10min. Nie rozumiem jak można porównywać rozbudowany system do małego komunikatora.

A nie można by było napisać raz a dobrze? przecież to tylko komunikator.

A jak komuś się nie chce? albo nie umie? lub nie wie gdzie to jest?

Widać do niektórych to jak grochem o ścianę… Komunikator nie powinien być “Centrum domowej rozrywki”, możliwość rozmów tekstowych jak i głosowych, lista kontaktów i wybieranie opisów spokojnie wystarczą.

nie rozumiem co by miało to zmienić, też jest człowiek jak my wszyscy i ma prawo uczestniczyć w dyskusji.

…jest postronny, nie widzi zalet GG (żadnych), chwali AQQ ponad wszystko.

Zgadzam się z tym , ale test jest przeprowadzony na korzyść aqq i z zapewne VPN uczestniczył w przygotowaniu jego .

Tak , też się zgadzam .

Dla tego użytkownika gg to 9 eksabajtów reklam i tyle .

bo taka prawda jest :x

OK, jest już nowa wersja testu, uwzględniająca większość sensownych uwag, które do mnie dotarły. Mam nadzieję, że teraz test jest jeszcze bardziej obiektywny. Oczywiście czekam na kolejne uwagi, byle sensowne. Przypomnę link: http://aqq-pomoc.info/test-komunikatorow

  1. Podgląd filmików w oknie rozmowy -> to przecież jest wada, nie zaleta.

Ciągle w teście nie jest uwzględniony Tlen.

Ale uczepiłeś się paru “Extra” dodatków do aqq i przyznajesz punkty :\

Ale jeśli ktoś jest po 1 ze stron to nigdy nie zrobi bezstronnego testu

Wada? Jaka wada? Przecież można tę opcje wyłączyć (w przypadku GG) lub nie rozwijać załączników (w przypadku AQQ), więc w czym problem?

Tlen być może zostanie przetestowany wkrótce, jak znajdę więcej czasu. Kryteria oceny będą takie same jak z GG, dodatkowo dojdzie inny multikomunikator, przypuszczalnie Spik.

Które to są “extra” dodatki? Zauważ, że wszystkie mniejsze funkcje mają małą wagę, a średnia jest ważona, więc nie mają wielkiego wpływu na ostateczną ocenę. Oczywiście test nie będzie nigdy w 100% bezstronny, bo każdy mógłby przyznać własne wagi, ale ma on na celu głównie porównanie nie w sensie końcowej oceny, ale poszczególnych konkretnych elementów komunikatorów.