Test komunikatorów: AQQ 2.x kontra Gadu-Gadu 7.7/8.0

Mam nadzieję, że ten test uświadomi niektórym osobom czego używają :slight_smile: Daję link do testu jako ciekawostkę. Zapraszam do wyrażania opinii i uwag o teście. Zmiany będą na bieżąco uzupełniane.

Krótki opis: porównano prawie 80 różnych elementów komunikatorów AQQ 2.x oraz Gadu-Gadu 7.7./8.0. Mimo, że test znajduje się na stronie poświęconej AQQ został przeprowadzony możliwie obiektywnie.

Link do testu: http://aqq-pomoc.info/test-komunikatorow

News o nowej wersji AQQ 2.x: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10879

Naprawdę dobry test, świetne porównania i możliwie najlepsze przedstawienie każdego z wymienionych komunikatorów.

AQQ rulez :smiley:

Według mnie , jeśli ktoś szuka prostego komunikatora , bez reklam i ma znajomych tylko w Gadu to GG + Bannerkiller

W AQQ jest dużo zbędnych opcji ,a test taki niewyraźny ,widać że stronniczy

widać że za gg jesteś

ja stronniczy nie jestem (bo mam obydwa) i żadnej stronniczości w teście nie widzę AQQ jest dobrym programem posiadającym dużo funkcji lecz co dla wielu jest zaletą dla niektórych jest też wadą …

Ciekawe, a może jakieś konkrety, propozycje lub uwagi? Chyba, że stronniczość polega na ewidentnej przegranej jedynego słusznego komunikatora (czyt. GG).

Wymieniając niewątpliwe “zalety” owego komunikatora zapomniałeś dodać o złamaniu zasad licencji adware, oraz przynajmniej jednym padzie serwerów dziennie.

Wycięcie reklam nie zmienia ani zasobożerności Gadu-Gadu, ani nie dodaje mu nowych funkcji, a w dodatku czyni go nielegalnym, więc nie wiem po co w ogóle o tym wspominać.

Mnie również ten test wydaję się minimalnie “nagięty” w stronę AQQ. Jednak osobiście bardzo podoba mi się ten komunikator i uważnie śledzę jego rozwój (czasami rozważam nawet migrację do niego).

A tak poza tym to nie cieszyłbym się tak bardzo z wygranej AQQ nad GG. Oczywistym jest, że AQQ wygrywa funkcjonalnością z GG, jednak w takim teście porównawczym AQQ sromotnie przegrałby z Tlenem.

Dziś AQQ przewyższa Tlena chyba tylko stabilnością i sprawnością działania (bo to ostatnio w Tlenie zaczyna kuleć).

Jeśli ekipa tlenowa popracuje nad tymi wadami oraz nad kompatybilnością z Nowym GG, to Tlen stanie się dla wielu wręcz idealnym komunikatorem :slight_smile:

Chętnie poczytam w którym miejscu. W końcu zależy mi na obiektywności tego porównania.

Korzystając z GG przez AQQ także łamiemy licencję adware, ponieważ nie oglądamy reklam od GG.

Jeśli chodzi o Tlena - jestem za tym, aby jego serwery zostały włączone do sieci Jabbera.

Korzystanie z komunikatora z wyciętymi reklamami, a korzystanie z sieci innego poprzez inny multi komunikator to dwie zupełnie inne sprawy :stuck_out_tongue:

VPN , ja nie mam zamiaru się czepiać ani nie chcę, żeby ktokolwiek mi tutaj coś wyjaśniał. Po prostu takie odniosłem wrażenie na 1. rzut oka.

Mały przykładzik:

Deinstalacja programu:

  • przez menu Start i Panel sterowania 6 | przez Panel sterowania 3

nie za duża różnica ??

Inne wymagania systemowe:

  • Internet Explorer 7 lub nowszy 4 | Internet Explorer 6 lub nowszy 4

no to chyba jakiś plus na korzyść GG ?

Wbudowane pokoje rozmów (czaty publiczne):

  • są, niezbyt uczęszczane 3 | brak 1

równie dobrze AQQ mogłoby dostać 2 lub -1 za opcję której nikt nie używa

Kpc21 - częściowo masz rację. Niestety sieci GG używa kilka milionów osób w Polsce, a żeby używać jej zupełnie legalnie trzeba by używać jedynego słusznego komunikatora z liczbą reklam dobijającą do 10. Dla mnie to za duże poświęcenie, poza tym nie lubię jak mnie ktoś zmusza, bo włącza się we mnie jakaś siła odpychająca.

pakerso - przy takich opcjach deinstalacji identyczną punktację stosuje Komputer ŚWIAT, a na nim się wzorowałem. Co do wersji IE - posiadanie 6 powinno być zabronione, ponieważ nie spełnia ona elementarnych standardów W3C. Nadchodzi też era Visty & Sevena, poza tym każdy powinien dbać o aktualizacje systemu. Co do czatów: ocena jest adekwatna. 1 za brak, 2 za są, ale prawie puste (a tak nie jest) i 3 za są, ale niezbyt uczęszczane.

Jednak korzystanie z protokołu GG za pomocą np. AQQ jest bardziej nielegalne (jeśli można tak się wyrazić) niż korzystanie z banner killera.

Nie tylko łamiemy wtedy licencję adware, ale także zapis w regulaminie dotyczący obowiązku łączenia się przez oryginalnego klienta.

Co nie zmienia faktu, że korzystanie z oryginalnego klienta to duże poświęcenie :slight_smile:

Idąc tą drogą, transporty GG na serwerach Jabbera też są nielegalne :slight_smile:

Gdyby AQQ było takie dobre to już dawno było bardziej popularne niż GG.

Poza tym co to za porównanie najnowsze AQQ z staruszkiem GG 7. To tak jak byś porównywał Vistę z XP :?

Tyle że ten poczciwy XP potrafi nawet do tej pory zagonić cukierkowatą Viśtę w szary kąt.

Heh, dziwię się, że jeszcze ktoś się dziwi dlaczego AQQ nie jest popularne. Nie rozdrabniając się na szczegóły porównaj praktycznie żadną kampanię reklamową AQQ i wręcz nachalne wciskanie ludziom Gadu-Gadu.

A porównanie z GG 7.7 odbyło się z prostej przyczyny. Niestety nadal jest to najpopularniejszy komunikator w Polsce…

A czy to jest coś złego? Przypomnij sobie na czym Łukasz Foltyn zrobił kasę. Bardzo wielu moich znajomych miało AQQ ( z dużym naciskiem na słowo “miało” ) ale już go nie ma, może jesteś aż tak mądry i wytłumaczysz mi dlaczego?

AQQ może i jest fajne… mnogość funkcji itp… ale bez sieci GG jest praktycznie niczym.

Chciałbym jeszcze na końcu przypomnieć do czego tak na prawdę służy komunikator:

i chyba tyle funkcji powinno mu starczyć.

Bo niestety uzależniono Polaków od jedynej słusznej sieci, która jest zamknięta i zmusza do korzystania z jedynego słusznego komunikatora. Obecnie na świecie widać ewidentny trend do porzucania takich zamkniętych rozwiązań, bo liczy się wolność wyboru, a nie przymus.

Heh, na tym polega konkurencja, żeby dodawać nowe, atrakcyjne funkcje. Oczywiście nie ma mowy, żeby komunikator zastępował wszystko, ale miło jeśli np. dodatkowo powiadomi o nowej poczcie lub pozwoli sprawdzić aktualną prognozę pogody. AQQ to ma, ale jako wtyczki - każdy instaluje co mu się podoba.

Nadal mi nie odpowiedziałeś dlaczego wielu ludzi zamiast docenić, tak dobry komunikator i zostać na nim jak najdłużej, to ucieka od niego jak Polacy za granice, czyli wtedy kiedy mają okazje.

Poza tym wytłumacz mi dlaczego mam używać komunikatora z którego nie mogę legalnie rozmawiać z znajomymi?

Tak jak już napisałem, gdyby tan komunikator był taki dobry to by by też popularny i tu już nie chodzi o reklamy.

Oczywiści też zgodzę się że GG jest komercyjnym syfem, ale do cholery to tylko komunikator… cieszmy się że jest jeden taki popularny, bo nie wyobrażam sobie mieć na pulpicie 6 komunikatorów o równej popularności.