Test na młodszego ratownika WOPR

W najbliższą niedzielę czeka mnie ostateczny test na młodzszego ratownika WOPR przed specjalną komisją. Jakie mogą być pytania na egzaminie teoretycznym? Z jakiego źródła uczyć się do tego?

jak ja byłem w komisji egzaminacyjnej to młodszym ratownikom czasem zadawaliśmy pytania podchwytliwe np. początek sezonu, idziesz na swoje kąpielisko, przygotowujesz sprzęt itd. Nagle zauważasz przy brzegu ciało w stroju i w łyżwach. Co robisz? Wiadomo, że to jest ciało rozkładające się z zimy. Ktoś jeździł na łyżwach po lodzie. Co odpowiada większość kursantów ? ‘Udzielam pierwszej pomocy, dzwonie po pogotowie, RKO itd’ :smiley: Nie zwracali uwagi na te łyżwy i odpowiadali swoje

Często padały pytania gdzie się ustawić na kąpielisku, czyli miejsca większego ryzyka. Ile łodzi musi być na jakiś odcinek plaży, ratowników. Co robisz w przypadku różnych urazów. Wyposażenie na stanowisku. Na wyrywki pytałem głębokości na kąpielisku np. 1,2m to jakie bojki ? odpowiedź żółte. Tak podawałem głębokości, następnie podałem 5m a ktoś odpowiada już na wyrywki, że czerwone a przecież przy czerwonych może być max 4m. Takie pytania bardziej na pomyślenie.

Ale ten egzamin będzie na kartce (8-10 pytań) i będzie na nim specjalne komisja (ustnie już zdawałem u ratowników).

Dodane 18.04.2009 (So) 16:24

Proszę o jak najszybszą pomoc :wink: