Test przeglądarek

Cześć,

Planuje wykonać test przeglądarek (*szept*Na bloga!Na bloga!*szept mode off"). Jakie kryteria oprócz zgodności z HTML, zajmozawania ramu, szybkości uruchomienie są istotne? Jakie chcielibyście w takim teście zobaczyć?

Cześć,

 

Zapoznaj się z testami przeglądarek na DP a może znajdziesz jakieś natchnienie:

http://www.dobreprogramy.pl/Szuri21/Benchmarkowy-test-przegladarek,42215.html

http://www.dobreprogramy.pl/guildos/Test-przegladarek-internetowych-2013,33849.html

http://www.dobreprogramy.pl/Test-przegladarek-WWW-ktora-z-nich-jest-najlepsza,News,54124.html

 

Potrzebujesz więcej informacji  :arrow: Google :wink:

A jak mam mierzyć czas uruchomienia? Stoperem czy jest jakaś aplikacja?

Jak wolisz… Możesz nawet patrzeć na sekundnik w zegarku, choć to da raczej zbyt małą dokładność. Korzystanie do tego celu z aplikacji na komputerze na którym uruchamiana jest testowana przeglądarka nie wydaje mi się być najlepszym pomysłem, bo wykonywanie dodatkowych działań na tym samym komputerze może zaburzyć wynik pomiaru (choć na dobrym sprzęcie nie powinno być różnicy).

A może tak, stary komp lub laptop (jakiś 1,5-2GHz) 1GB RAM itp. Kilka systemów (Win XP, Linuks jakiś z LXDE czy Gnome) i kilka przeglądarek. Porównanie czasów odpalenia stron, płynności filmów YT w 240, 360 p i HD oraz pożerania zasobów. Ewentualne problemy z flashem czy javą oraz zgodnością plus benchmark jakiś. Ciekawe efekty. Z doświadczenia najlepiej sprawdza się firefox.

A jakie mniej popularne przeglądarki warto wypróbować?

warto, uruchamiaj przeglądarkę plikiem wsadowym a czas w którym się uruchomiła zapisz prostą wtyczką :stuck_out_tongue_winking_eye:

//edit zgodność z html nie ma sensu, wszystko jest na w3c, mógłbyś jakiś test fps dla canvas zrobić, to samo z czystym javascript, opcje które możesz w niej skonfigurować

Tak czy owak skoro pytasz o takie rzeczy znów będziesz miał flame pod wpisem, każdy będzie cie gnoił że zapomniałeś o tym czy o tamtym :stuck_out_tongue:

 

Standardowo - kilka/kilkanaście benchmarkow, mierzenie czau uruchomienia, apetyt na RAM, i wszystko mierzone 3 razy, możliwość konfiguracji… (nie wiem jak mierzyć fps na yt)

9 przeglądarek (W windows 8.1 jest IE11 i muszę aktualizować system do windows 8.1 żeby zaktualizować IE…)

Chyba z testów nie robie tylko zimnego startu przeglądarek, ale nie jest to chyba problemem?

A to czy laptop jest na ‘‘wysoka wydajność’’ lub ‘‘oszczędzanie energii’’ ma jakiś wpływ na wyniki benchmarków?