Test S.M.A.R.T programem MHDD

Witam, mam do was pytanie, otóż System Windows Vista uruchamia się do momentu: “Trwa uruchamianie systemu Windows” i stoi godzinami w ogóle nie rusza dalej, do żadnego z trybów awaryjnych nie mogę wejść, ponieważ zatrzymuję się w pewnym momencie. Wrzucę za jakieś półtorej godzinki test S.M.A.R.T i prosiłbym o rozjaśnienie mi tego co jest z moim dyskiem i czy w ogóle się jeszcze do czegoś nadaję.

Nie jest źle tylko jeden niestabilny sektor. Teraz decyjza czy zerowanie i remap czy tylko remap tego jednego sektora.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

http://forum.dobreprogramy.pl/jak-wymusi%C4%87-remaprealokacj%C4%99-b%C5%82%C4%99dnego-sektora-na-dysku-twardym-t473393/

Aha, ten jeden niestabilny sektor może być powodem wyżej opisanego problemu ? Zaraz podeślę zdjęcia testu ramu Memtestem .

Możesz przerwać test pamięć uszkodzona. Nie wiem czy testujesz jedną kość? Jak masz więcej niż jedną teraz test każdej kości osobno.

Testuje dwie kości. 

Taki prawidłowy test to przynajmniej 3 pełne cykle.

Aha, rozumiem, na tej jednej kości nadal komputer się nie uruchamia :confused:

Stawiam na pamięć. Potestuj ją dłużej.

No okej, w taki razie puszczam test.

Może też być uszkodzony kontroler pamięci czyli = laptop na śmietnik bo zapewne wymiana płyty głównej przedroży jego wartość.

To jest komputer stacjonarny :slight_smile: Czyli pamięci ram na pewno są uszkodzone, a pro po dysku jest ok, tak ?

To nie będzie tragedii jaka płyta główna ile masz banków pamięci? Nic nie kręciłeś?

Płyta głowna to: Asrock 775Dual-880Pro, 4 banki pamięci, nic nie było kręcone.

Najpierw spróbuj jedną kostkę w różnych bankach pamięci. Jak nie pomoże masz dwa wyjścia. Pożycz kostkę pamięci od kumpla zakładam, że będzie mieć sprawną lub daj mu swoje do przetestowania.

 

EDIT: Oczywiście masz dwa banki bo są DDR2 i DDR i nie można łączyć różnych kości.

Znalazłem w domu dwie kości DDR, jedna 512MB, zaś druga 256MB tylko wydaję mi się, że one nie są sprawne aczkolwiek mogę spróbować po kolei włóżyć i odpalić komputer.

 

Zabieram się za sprawdzenie na tych DDR’kach :slight_smile:

Strasznie muli - dziwisz się na 256MB ramu :slight_smile: Pamiętaj, że może być uszkodzony kontroler pamięci ddr a ddr2 być sprawny lub odwrotnie.

Ale skoro by był uszkodzony kontroler pamięci to chyba by w ogóle nie czytał kości, a jak sprawdzić kontroler pamięci ? Dodam że do tego banku co na 256MB BIOS piszczał włożełem kość 512MB a tą 256MB to drugiego banku i działają obie. Na razie nie wywala blue screenów :)