Test sprawności baterii

Czy ktoś wie może gdzie w Warszawie lub okolicach można wykonać test sprawności baterii (o ile mi wiadomo podczas takiego testu mierzona jest m.in. pojemność oraz impedancja). Dodam, że posiadam telefon Nokia 6310i i baterię tego telefonu chciałbym sprawdzić.

Kupiłem ten telefon w 2004r. (nowy) i przez 3,4 lata baterię ładowałem nie cześciej niż 1 w tygodniu. Z czasem bateria skróciła swoją żywotność co jest oczywiście zrozumiałe - zakupiłem więc nową oryginalną baterię - ale wydaje mi się a wręcz jestem pewien że nie działa tak wydajnie jak poprzednia (ładuję nawet dwa razy w tygodniu) - dodam, że intesywność korzystania z telefonu pozostała na takim samym poziomie.

I jeszcze jedno pytanie - czy włączona funkcja bluetooth bardzo wpływ na szybkość rozładowania się baterii ?

Włączona funkcja bluetooth wpływa na szybsze zużycie akumulatora.

Masz pewność, że kupiłeś oryginalną baterię?

Z czasem sam telefon potrafi szwankować, zawieszać się itp a także rozładowywać baterię szybciej niż sprawny tel.

" Włączona funkcja bluetooth wpływa na szybsze zużycie akumulatora " - to szkoda, ale domyslałem się, muszę w takim razie zmierzyć w jakim stopniu

" Masz pewność, że kupiłeś oryginalną baterię? " - tak (oryginalnie zapakowana, teraz jeszcze dokładnie obejrzałem, posiada hologram)

“Z czasem sam telefon potrafi szwankować, zawieszać się itp a także rozładowywać baterię szybciej niż sprawny tel.” - hmmm , na szczęście 6310i nie zawiesza mi się, ale rzeczywiście telefon ma jż swoje latka, kilka razy spadł z różnych wysokości :frowning: więc może poprostu szybciej rozładowuje mi baterie.

Mimo wszystko chciałbym jednak sprawdzić swoją baterię - jeśli okaże sie niesprawna to mogę jeszcza na allegro kupić oryginalną (podejrzewam że za pół roku już ich nie będzie).

Więc powtórzę pytanie: czy zna ktoś w Warszawie lub okolicach punkt gdzie można sprawdzić baterię ?

Bluetooth ,nawet o 40% potrafi przyspieszyć rozładowanie , pozatym nawet orginalene baterie mogą ulec całkowitemu rozładowaniu co w efekcie czyni ją mało sprawną , nowa bateria jest naładowana do około 40% swojej pojemnosci i w takim stanie powinna przemagazynować około 1 roku nie więcej , bo po roku taka bateria przechowywana niejednokrotnie w chłodnych pomieszczeniach straci całkowicie “energie” co czyni ją mało sprawną , a nawet bezużyteczną.

W Nokia Care. Zapewne odpłatnie.

dzięki za podpowiedź, a więc w Warszawie mamy 3 punkty Nokia Care: Puławska (obok dawnego kina Moskwa), Broniewskiego 28 na Żoliborzu oraz na Kijowskiej na Pradze. Dzwoniłem i dowiedziałem się, że za 30 zł wykonują test telefonu oraz baterii a za 40zł kompleksowe czyszczenie telefonu. W przyszłym tygodniu wybieram się do nich wykonać ww usługi. Napiszę potem czy warto - moze komuś się przyda takowa informacja.

Dodane 19.03.2009 (Cz) 11:36

tak jak zapowiedziałem udałem się z moją Nokią do Nokia Care. 30 zł kosztuje test baterii oraz sprawdzenie telefonu. W przypadku baterii otrzymujemy następujące informacje: charge level, impedance oraz capacity.

W moim przypadku ogólny werdykt dla baterii brzmi: " good battery"

Okazało się - na podstawie radiowego testu telefonu - , że uszkodzony mam wzmacniacz, który znajduje się na płycie głównej telefonu. I to ten właśnie element jest przyczyną szybszego rozładowywania się baterii. Niestety za względu na brak części zamiennych do 6310i w Nokia Care nie podejmą się wymiany tego elementu. Pozostaje mi więc rozpocząć poszukiwania następcy tego kultowego telefonu - ktoś ma jakieś propozycje ?

Dodane 19.03.2009 (Cz) 11:38

tak jak zapowiedziałem udałem się z moją Nokią do Nokia Care. 30 zł kosztuje test baterii oraz sprawdzenie telefonu. W przypadku baterii otrzymujemy następujące informacje: charge level, impedance oraz capacity.

W moim przypadku ogólny werdykt dla baterii brzmi: " good battery"

Okazało się - na podstawie radiowego testu telefonu - , że uszkodzony mam wzmacniacz, który znajduje się na płycie głównej telefonu. I to ten właśnie element jest przyczyną szybszego rozładowywania się baterii. Niestety za względu na brak części zamiennych do 6310i w Nokia Care nie podejmą się wymiany tego elementu. Pozostaje mi więc rozpocząć poszukiwania następcy tego kultowego telefonu - ktoś ma jakieś propozycje ?

Dodane 19.03.2009 (Cz) 11:39

hmmm, jak podbić post do góry ?