Test wydajność karty 9550 w wierszu poleceń

Zrobiłem test wydajności w wierszu poleceń i się przeraziłem troszeczke wyskakuje jakis błąd i w ogóle//ort nie testuje karty może dlatego mam wynik 1.0 dla karty graficznej i 3D mark się nie włącza daje screena z testu zobaczcie i piszcie co to może być.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fec … 4f36d.html

Przy WYDAJNOŚĆ Direct3D9 MASZ na screenie same 0 :frowning:

Coś z grafą nie tak :frowning:

Nie instalowałeś może Visty z XPeka jako uaktualnienie?

Przeczytaj ten artykuł http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

Pozdrawiam

Nie to była czysta instalacja bez żadnych uaktualnień.Właśnie nie chciało mi się wierzyć żeby moja karta tak słabo wypadała w tescie i miałem racje ze jest coś nie tak ale co?..

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 14:42

Przeczytałem ten artykuł “Aero od środka” i nic nie wyczytałem Sterowniki WDDM mam Everest podaje mi przepustowość karty graficznej

-7042 MB/s

-Pixel Fillrate 1258 MPixeli/s

-Texel Fillrate 1258 MPixeli/s

a więc czemu w tescie visty mam same 0.0 :frowning:

W teście nie przeszła przez DirectX stąd 0.00 F/s (pewnie chodzi o Frame per seconds :slight_smile: ) ale dlaczego?

1 - poszukaj w necie sterów do radka - http://ati.amd.com/support/driver.html ;

2 - odinstaluj trwale sprzęt przez Panel Sterowania;

3 - zrestartuj kompa i patrz co się będzie działo - Vista coś znajdzie ale co?

4 - jeżeli Vista znajdzie sobie sama stery uruchom test;

5 - sprawdź wersje sterowników tych co są zainstalowane z tą wersją, która jest na stronach ATI - w razie czego przeinstaluj je;

Ja zrobiłbym tak.

Pozdrawiam

Zrobiłem tak jak radziłes wywalilem wszytskie sterowniki ATI przez dodaj/usuń Uruchomiłem kompa Ponownie i Vista wykrył mi karte jako Radeon 9550 (Microsoft Corporation WDDM) ale w teście dalej mam same 0.0 :frowning:

Spróbuj jeszcze zaktualizować sterownik - na te, które są na ati.com - sprawdź sterowniki R9500, R9550, R9600 - powinny być takie same :slight_smile:

Zaktualizowałem ze stronki ati Catalyst 7.1 I dalej to samo same 0.0 poprostu kibel :confused: a tak dokładniej to o co chodzi z tym sprawdzenie sterowników od R9500, R9550, R9600 ?

Raczej tylko R9550, R9600. Radek 9500 to zupełnie inna bajka

bo to jest ten sam chipset z niewielkimi zmianami - stąd xpek wykrywał R9500 jako R9600 series :slight_smile:

Jeżeli sterowniki na stronach ATI dla tych wymienionych wcześniej będą takie same to lipa. Jeżeli natomiast 9500 i 9600 będzie się różnić (chociaż szczerze wątpię) to jest jeszcze cień szansy.

A sterowniki do płyty wgrałeś czy zostawiłeś te co wgrała Vista - PAMIĘTAJ to chipset steruje pracą płyty i podzespołów :slight_smile:

Podaj jeszcze model ale dokładnie płyty głównej

Nazwa płyty głównej - Soltek SL-KT400A-C chipset VIA KT 400A-C Sterownki do chpsetu zainstalowałem nowe ze strony VIA

Ostatnia deska ratunku - wśród kumpli popytaj czy nie mają podobnego Radka do Twojego - pożycz na jeden wieczór i przetestuj. Jak będzie tak samo to wina będzie w grafie, jak inna (podobna) pójdzie normalnie tzn. że Twoja jest walnięta.

PS - jeszcze jedno BIOS USTAWIENIA AGP sprawdź;

Niestety nikt nie ma radeona 9550 Ale koleś z ulicy ma 9200 może na nim sprawdzic? wkońcu też radek. Myślisz że z moją może byc coś nie tak ,ale przeciesz na Xp-eku chodziła idealnie.Co do ustwień biosu daje screena sprawdź czy mam wszystko ok.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae9 … 6187a.html

BIOS był po to żeby zobaczyć właśnie czy AGP jest włączone. Niestety tak, jest włączone.

Sprawdź DXDIAG jak to jest pod WINDĄ;

Do R9200 nie ma sterów na ATI.COM

Pod windą DXDIAG wygląda tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47e … bbe3b.html na moje oko wszystko jest w porządku ale może się myle.

I tu też jest dobrze :frowning: Więc co?

Sam już nie wiem co prubowałem normalnie wszytskich sposobów jakich znam i kupa nic nie idzie pewnie zadziała jak wywale karte przez okno i kupie nową :stuck_out_tongue: ale tak nie moge zrobi bo narazie nie mam kasy.Więc musze walczyc dalej tylko nie wiem jak.

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 18:32

Tak myśle o przinstalowaniu windy tylko czy to coś pomoże? przeciesz była to czysta instalacja i odrazu wynik był 1.0

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 19:52

Mam jeszcze małe pytanko czy w menadżerze urządzeń w zakładce Karty graficzne wyswietla się wam:

Radeon 9550

Radeon 9550 (secondary)

tak jak było to w Xp-eku

Bo teraz w Vsicie wyświetla mi się tylko

Radeon 9550 i nie wiem czy to nie jest powód mojego problemu.

U mnie też jest tylko jedno użądzenie, więc to nie jest przyczyną problemu

No to ja już nie wiem co to może być :frowning: inni też mają radeony 9550 pod Vistą i chodzą bez problemu tylko ja musze mieć zawsze problemy :-x

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 0:30

Przeinstalowałem Winde i dalej to samo nawet robiłem od nowa partycje C: i nic nie pomogło dalej wynik 1.0 i karta nie przechodzi testu pod wierszem poleceń.Teraz po formacie uruchomił mi się 3D mark 01 mój wynik to 5429 PKT na xp miałem 9000 z groszami nie pamiętam już dokładnie.Wiec dziwne ze na viscie moja karta nie chce dobrze chodzić na xp pracowała idealnie.

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 0:32

Dodam jeszcze że po zrobieniu partycji od nowa Vista śmiga mi szybciej od Xpeka :slight_smile: (wcześniej chodziła dużo gorzej).Tylko zeby jeszcze grafa dobrze pracowała. . .