Test wydajnosci na radeon 9550 w systemie Windows Vista

Witam mam taki problem W tescie wydajnosci w sytemie wista mam wynik 1.0 karty graficznej moja karta to radeon 9550 podkręcona na 350@250 więc jest chyba wystarczająca.Dodam jeszcze że wyłączenie aero i nawet przełączenie do wyglądu klasycznego nic nie pomaga po odswieżeniu testu dalej pokazuje mi wynik 1.0 jak ma ktoś taką karte niech pisze jaki ma wynik lub może ktoś pomoze mi naprawić ten problem po zainstalowaniu systemu miałem wynik 1.0 nawet po zainstalowaniu sterowników catylast 7.1 nic się nie zmieniło :frowning: tutaj zamieszczam screena z mojego testu wydajnosci

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f16 … 0fbce.html

Tutaj jedyna rada - ZMIANA NAJSŁABSZEGO OGNIWA jakim jest karta graficzna.

Wg mnie rozsądne rozwiązanie karty z serii GF6600GT, GF6800GT lub coś z GF7xxx w zależności od kasy.

Ale nie chodzi mi w tym momencie o granie tylko o ten wynik jak dlamnie powinien być niecowyzszy a i dodam jeszcze ze jak przeglądam stronki internetowe to przy przewijaniu nie chodzi to płynnie tylko sie tak dziwnie zacina ;/ Mój komp to: Athlon 2000+@2.0Ghz 2x 512 Ram Kingston pc(3200) płyta główna soltek kta400a Dźwięk SB live 5.1 digital(dźwęk działa bez problemu na modyfikowanych sterownikach od Audigy ZX)

Ten wynik pokazuje, że najsłabsza jest karta grafiki.

Wynik ten NIE JEST ŚREDNIĄ z poszczególnych elementów.

Poprostu Vista mówi do Ciebie że nie jest jej (Viście) dobrze na Twojej grafie - na ten wynik nie wpłyną żadne sterowniki :frowning: Sorry brutalna prawda rodem z Redmont

Ok mniesza o wynik.Powiem tak na moim laptopie intel celeron M 1.7 GHZ 1GB ram i grafice zintegrowanej radeon xpres 200m wynik jest też 1.0 ale wszystko chodzi płynnie przewijanie stronek interentowych też.Więc ta zintegrowana karta w lapku była by leprze od tej w kompie ? chyba raczej nie.

co się martwisz ja mam wynik dla karty 1.0 (gf4), i się nieprzejmuje, niemam co prawda aeroglas ale pozatym jest super.

Pomimo takiego samego wyniku problemem mogą być sterowniki, usługi systemowe. Pozatym laptop jest trochę młodszy niż Twój stacjonarny komp.

Kurcze to co sugerujesz wymiane karty? czy może jeszcze poczekać na leprze wydanie sterowników?

sterowniki nic ci niepomogą zbytnio tu chodzi o procesor graficzny i o pamięci karty.

Vista jest bardzo młoda i naprawdę może sprawiać zawód. Ja tego systemu nie robiłem.

Dzisiaj np.

  • wgrałem nowsze stery do swojej grafy 3D Mark dał wynik o 600 pkt lepszy;

  • zmieniłem Antyvirusa bo poprzedni był NADGORLIWY;

Każdy z Nas ma inne problemy z Vistą - mniejsze lub większe.

Procesor jest taki sam jak w Radeonie 9600 tylko jest obniżone taktowanie stantardowo ale są podkręcone zegary wo wydajnosci 9600.

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 0:50

Jutro podam jeszcze wyniki z 3D marka na xp-ku miałem 9672 PKT

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 13:53

Chciałem przetestować karte 3D markiem 2001 SE ale nie działa wogóle nie chce się włączyć.Macie taki sam problem z Markiem czy może u was działa?

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 14:14

Zrobiłem test wydajności w wierszu poleceń i się przeraziłem troszeczke wyskakuje jakis błąd i wogóle nie testuje karty może dlatego mam wynik 1.0 dla karty graficznej i 3D mark się nie włącza daje screena z testu zobaczcie i piszcie co to może być.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fec … 4f36d.html

Mam radka 9550 i po zainstalowaniu sterów mam wynik 5.9. A sama karta graficzna (po podkręceniu o 87% :D) nie jest taka zła

ElektroT: Jakie masz zainstalowanie steroniki,a i jak możesz to wrzuć screena z twojego testu.

Zainstalowane mam Catalyst 7.1

Ja też mam zainstalowane catylast 7.1 ze strony AMD.ATI.COM ale wynik testu mam 1.0 :frowning: moja karta to SAPPHIRE radeon 9550 pomóżcie mi robiłem już wszystko i za każdym razem wynik mam 1.0 a w wierszu poleceń same 0.0 :confused:

odinstaluj stery i sprawdź czy będzie działać. Wydajność w Aero powinna być na poziomie ok. 3,8

Ja mam taką samą kartę i bez podkręcania na sterownikach Catalist 7.1 mam 5,4 a bez sterowników było 3,5.

No tak… Stery Catalista… i masz 5,4 ? To nawet duzo jak dla tej karty. Czyli nie sciagales sterownikow oryginalnych ze strony producenta przeznaczonych dla Visty ?

Podkręcanie nie ma dużego wpływu na wynik testu.

Catalisty to stery ati :slight_smile: http://ati.amd.com/support/driver.html

To mam to samo… W sumie u mnie nic specjalnego…