Test wydajności systemu

Witam. mam taki problem. Zainstalowałem ostatnią wersję Windows 7 RC 32-bit. pobraną ze strony Microsoft. Instalacja przebiegła bez problemu ale…

Po instalacji próbowałem przeprowadzic Test wydajności komputera w Panelu Sterowania. Niestety po kilku minutach pod koniec testu otrzymałem taki oto komunikat:

"Nie mozna ukończyć oceny wydajności. Ocena wydajnosci lub inna operacja nie została pomyslnie ukończona.

Przyczyną jest błąd raportowany przez system operacyjny, sterownik lub inny składnik."

Nie wiem o co chodzi. Wczesniej miałem Vistę i nie było problemów. Test wydajności był; 5.9. Czyli komputer mam w miarę mocny. Moze ktoś podpowie o co chodzi? I jeszcze jeden problem. Otóż w Panelu w miejscu gdzie podawana jest wielkość zainstalowanej pamięci, nic nie ma. Nie jest podana żadna wartość. Jest puste miejsce. A pamięć jest 4 gb. Natomiast w Everescie podana pamięć jest prawidłowo. Czyli: 3583 gb. Pozdrawiam

Zainstalowałeś wersje 32 bitową a 4GB pamięci obsłuży tylko wersja 64 bitowa :slight_smile: Co do nie dokończonej operacja sprawdzania wydajności sprawdź czy masz wszystkie sterowniki zainstalowane.

Jesteś przekonany do tego co napisałeś?

Poczytaj np. tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +Windows+7

Mimo to pozostaje przy swoim :wink:

Wiem ze system 32 bitowy osłuży do 4 gb pamięci, ale nie o to chodzi. W Panel sterowania–>System i zabezpieczenia–>System nie jest wykazana wielkość zainstalowanej pamięci. jest puste pole.

Natomiast jeśli chodzi o sterowniki to jak mam sprawdzic czy wszystkie są zainstalowane. Sterowniki od płyty głównej system, sam zainstalował bo sprawdzałem programem pobranym ze strony Gigabyte (Drive Agent) Sterowniki od karty graficznej NVIDIA dla Win 7 pobrałem i zainstalowałem. W Menadżerze urzadzeń nie ma zadnej informacji że czegoś brakuje. Co mam jeszcze sprawdzić?

Dodane 07.05.2009 (Cz) 12:18

Może jest to zwiazane z tym ze po wejściu: panel Sterowania—>System i zabezpieczenia—>System i tam gdzie powinna być widoczna zainstalowana pamięć Ram nie ma nic. Poprostu nie widac ile jest tej pamięci w systemi. natomiast jesli odpalę Everest to w Everescie widac że jest 3.5 gb Ramu.

Może dlatego nie mozna dokończyc testu wydajnosci systemu. Ale gdzie to naprawić, ustawić?

Właśnie, jak to jest z tym RAMem i systemem 32/64bit? Mam Win7 RC i w kompie 4GB RAM, we właściwościach komputera mam wykryte 4GB i w nawiasie używane 3GB.

44035518.th.jpg

I w końcu system ogarnia te 4GB czy korzysta tylko z 3GB? To co wtedy robi z tym 1GB? Marnuje się, czy trzeba coś gdzieś przestawić i będzie wykorzystywane 4?

Ludzie, ja wiem że system 32 bitowy widzi tylko do 4 gb ramu. TO NIE O TO CHODZI! !!

Ja ma problem z przeprowadzeniem testu wydajności komputera. Czy wiecie o co chodzi?

Panel sterowania----System i zabezpieczenia----System I na poziomie Klasyfikacja: Klasyfikacja systemu jest niedostępna

Gdy kliknę na Klasyfikuj ten komputer, otwiera sie okienko i trwa test komputera ale pod koniec wyświetla sie komunikat:

"Nie mozna ukończyć oceny wydajności. Ocena wydajnosci lub inna operacja nie została pomyslnie ukończona.

Przyczyną jest błąd raportowany przez system operacyjny, sterownik lub inny składnik."

czy nikt naprawde nie potrafi mi pomóc. każdy tylko sie mądrzy i skupia nie na tym co potrzeba

Problem może leżeć w błędzie systemu, tu rozwiązaniem powinien być reinstall.

Z ilością GB RAMu już mniej, choć to może wywołać błąd, o ile zainstalowałeś wersje 32bitową posiadając 4 GB RAM.

Wtedy jest to konflikt sprzętowy.

Doradzam pre-install do wersji x64 lub skorzystać z programu sCooBy^^'ego.

W zakładce wydajność jest opcja : Włącz (…) obsługę 4 GB

Spróbuj i napisz czy działa.

Dzieki za odpowiedż. przeinstalowywałem juz kilka razy. Dziwna sprawa, gdy przywracam obraz partycji z systemem Vista, wszystko jest ok. Po powrocie do Windows 7 jest tak jak pisałem wczesniej, czyli nie mozna ukończyć testu wydajności. Zastanawiam się nad wersja 64 bitową. czy jest sens taką instalować. czy coś mi to da a nie pogorszy?

napisz co to jest za program sCooBy^^'ego i skąd go sciągnąć. Pozdrawiam

Cała dyskusja OT --> śmietnik.

a może ci się źle obraz płyty nagrał i stąd ten błąd? To że masz więcej RAM i system 32bity to nic nie powinno znaczyć, bo najwyżej nie obsłuży ci całej pamięci, ot co. Dlaczego wersja x64 miałaby coś pogorszyć? Dziwne tylko,że właśnie skoro masz 4GB RAM instalujesz wersje 32 bit. Sprawdź sumy kontrolne obrazu iso czy się zgadzają, spróbuj wypalic jeszcze raz płytkę, na mniejszych obrotach?

A dla mnie dziwne że wszyscy myslą że system 64 bitowy jest super, najlepszy i lekarstwem na wszystko. Oczywiście testowałem Windows 7 64 bit.

I powiem tak: Nie dość że sam Win7 jest nowym systemem i sa problemy z instalacja niektórych programów 32 bit. w systemie 32 bit, to jeszcze dochodzi dodatkowy problem z niektórymi programami 32 bitowymi w systemie 64 bit. Albo wogóle nie działają albo działaja tylko wolniej. W sumie po instalacji Win7 64 Bit. system chodził wyczuwalnie wolniej. Wróciłem do Win7 32 Bit. A problem wciąż jest ten sam i w Win7 32 Bit, i w Win7 64 Bit. Powtórze jeszcze raz: Po wejsciu w:

Panel sterowania>>>System i zabezpieczenia>>>System i w tym okienku są podawane informacje o systemie. procesor, zainstalowana pamięć, typ systemu. I w miejscu gdzie powinna być widoczna wielkość zainstalowanej pamięci, nie ma nic. Poprostu dwukropek i puste miejsce. Wyżej w mieiscu: Klasyfikacja, widnieje tekst: Klasyfikacja systemu jest niedostępna. Gdy kliknę: Klasyfikuj ten komputer, rozpoczyna sie test. Kończy sie i wyświetla się komunikat o błędzie który podałem wyżej.

Jeśli chodzi o obraz płyty to nagrywałem go kilkakrotnie ze strony Microsoftu i z małą prędkością.

I tak samo jest w Win7 32 Bit i w Win7 64 Bit. Gdy przywrócę obraz partycji z Vistą wszystko jest ok. I widoczna pamięć i dostepna Klasyfikacja komputera. czyli ze sptrzetem wszystko ok. Coś jest ze sterownikami albo w ustawieniach w Biosie, sam juz nie wiem. Stery do płyty i karty graficznej mam najnowsze. I…jestem bezradny

po pierwsze, nikt ci nie pisze, że system 64 bitowy jest super i lekarstwem na wszystko, mniej koleś nerwów bo to nie pomoc techniczna. Napisałem ci, że tylko 32 bitowy system nie wykorzysta całego twojego RAM który masz i to wszystko, dlatego lepszy na 4GB jest 64 bit. Po drugie, nie wiem ja nie mam problemów z aplikacjami jakoś z 32 bitowymi na systemie 64bitowym, a jak są to trzeba pobrać nowsze wersje ot co. Jeśli masz mieć pretensje do wszystkich, że starają ci się pomóc, to może nie powinieneś zakładać tego tematu? Nikt nie jest wróżką na odległość, żeby ktoś wiedział, co w twoim przypadku konkretnie jest nie tak. Ja nie uważam, że błąd ten jest spowodowany winą 32 bitowego systemu, więc nie musisz się tutaj wywnętrzać, a wystarczy przeczytaj dokładnie moje drugie zdanie w pierwszej mojej pomocy by to potwierdzić, ale ty wolisz mieć pretensje, chyba do wszystkich bo ci nie działa system. Moje porady były takie, a nie inne, przecież nigdzie prędzej nie pisałeś

więc co ja wróżka? Możesz ewentualnie wejść do BIOS i tam masz opcję Load Default preferences, czy coś jakoś tak, dokładnie nie pamiętam, wczytaj je i uruchom ponownie komputer. Masz do wszystkich pretensje, a tak naprawdę to twoje pytanie brzmi mam samochód który mi nie działa a jaki masz samochód? A może łaskawie byś napisał jaki masz sprzęt? Może są problemy z twoimi kościami i z nowym OS? Na razie to chyba tylko wiemy tyle, że masz Win7RC 32 bit + Stery do płyty i karty graficznej mam najnowsze. I…jestem bezradny

Kolego, twoje porady to są raczej złosliwe uwagi. Jak większość zresztą porad na tym forum. Wszyscy uważają się za super fachowców a nie potrafia pomóc a raczej nie chcą innym mniej może obeznanym w temacie. Zauważyłeś ze to nie jest pomoc techniczna. A czym jest forum jak nie wymianą doświadczeń, pomocą innym…itd

Uważam że jeśli ktoś nie potrafi pomóc czy normalnie rozmawiać nie powinien zabierac głosu i się mądrzyć. A takie porady typu: “wejdż tu czy jakos tam, dokładnie nie pamietam” to tak jak… weż młotek i przecinak i napraw samochód czy komputer. bo ja ze swoim komputerem nie mam takich problemów. Myslę że nawet jeśli podam parametry swojego kompa to i tak nic nie da. Ale:

Płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2L v2

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2310 MHz

Pamięć Ram:GoodRAM GR800D264L5/2G (4 GB) DDR2

Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać

Uaktualnij bios. Drivery ze strony Gigabyte wszystkie dla Twojej płyty, nie ściągaj innych. Sprawdź czy wszystkie usługi wstają prawidłowo.

a gdzież to sales robię ci, czy innym złośliwe uwagi “jak wszędzie na tym forum”? ![-o<

Wiesz, jak jedziesz do mechanika, to też się ciebie zapyta, jaki masz samochód. A takim jak ty zadufanym w sobie nie warto widać pomagać EOT