Test z 10 pytaniami W EXCELU

Witam. Poszukuję porady jak stworzyć test, w którym będą do wyboru różne odpowiedzi, przy 10 pytaniach. Dodatkowo potrzebny jest na dole licznik punktów, zdobytych za poprawne odpowiedzi. Czy ktoś byłby w stanie dać przykład, jakieś formuły, czy coś? Byłbym wdzięczny!

Zainteresuj się funkcją “jeżeli”. A licznik   to prosta formuła na sumowanie.

 

I nic  tylko siadać i napisać test.

No, ale te sumowanie będzie zależeć od tego, czy została wybrana dobra odpowiedź, czy nie, więc jak?

Cześć,

 

Sumowanie będzie zależeć od zakresu komórek, a nie od tego czy są one puste czy nie.

 

Robisz kolumnę z nagłówkiem  odpowiedź, i  tam  będzie wpisywane A, B lub C  (lub więcej literek jak będziesz dawał więcej odpowiedzi), resztę w rękach  funkcji  “jeżeli”. Jeśli , jest prawidłowa funkcja “jeżeli” wpisze w komórkę 1, jak zła  to 0, potem  tylko “autosumowanie” w celu pokazania wyników.

Czy ktoś byłby wstanie zrobić mi coś takiego- wyłącznie jedno pytanie i 3 odpowiedzi, może to być nawet “asdsadfsdfa”- chcę tylko wzór- byłbym wdzięczny!

Cześć,

 

W czym masz jeszcze problem? Przecież wszystkie niezbędne informacje już uzyskałeś, wystarczy się do nich zastosować.

Powiedzmy, że excela mam pierwszy raz przed sobą i jestem wzrokowcem, więc trzeba mi patykiem wszystko narysować, żebym dalej mógł cokolwiek robić :slight_smile: