Test z adresowania


(Norbert Boguski) #1

Witam, uczę się na informatyka i rozwiązałem właśnie test zadany nam do zrobienia. I teraz pytanie do was, czy jest on rozwiązany poprawnie ? Co jest źle i dlaczego ? 

 

Z góry dziękuje  :slight_smile:

 

http://zapodaj.net/fe702c5f55fd4.jpg.html

http://zapodaj.net/616255c63e004.jpg.html

http://zapodaj.net/5bb0bb15ee8a1.jpg.html

http://zapodaj.net/e6c23bcf51d70.jpg.html

http://zapodaj.net/9af46df9d7347.jpg.html

http://zapodaj.net/ffa48fa2a9790.jpg.html

http://zapodaj.net/5b017ed2e6b02.jpg.html

http://zapodaj.net/0350e14aa0679.jpg.html

http://zapodaj.net/d4211248dd113.jpg.html

http://zapodaj.net/29298d357724c.jpg.html 


(Ryan) #2

Twój temat pokazuje jak bezsensownym słowem jest “informatyk”. Używanie go wrzuca każdego pracującego z komputerem do jednego wora. To tak, jakby od proktologa oczekiwać porad neurologicznych: nikt tego nie robi, ale jak ktoś się zajmuje się technologią, to już spoko, może poskładać sprzęt, stworzyć stronę, wyjaśnić coś w wordzie, poprawić makra w Excelu i pociągnąć kabel sieciowy w domu. Przecież to identyczne zadania! ;D

I tak w materii Twojego problemu - to testy z sieci komputerowych, a nie z programowania. Sugeruję spytać w odpowiednim dziale, jeśli w ogóle pytanie jest zgodne z regulaminem (który mówi, że forum nie służy do rozwiązywania zadań domowych ;P).


(bachus) #3

Ja tylko podpowiem, że opanowanie liczenia sieci to jakieś 80% pewności zdania CCNA… Co do pytań: zadaj konkretne pytanie, pokaż obliczenia. Jak wspomniano - pytaj w dziale sieci.


(roobal) #4

Te testy w niektórych miejscach są nieczytelne. Natomiast niektóre linki się nie wczytują. To są chyba jakieś stare testy, bo widzę, że w niektórych pytaniach wyznacza się tylko użyteczne podsieci, natmiast Cisco IOS, chyba od wersji 11 albo 12 ma włączoną obsługę wszystkich podsieci. Chyba że to tylko wzmianka o tego typu podsieciach.

Odpowiedzi na pytania, które udało mi się bez trudu odczytać są prawidłowe, brakuje Ci odpowiedzi na pytanie 37. Odpowiedź to a i e.

Numery pytań są rozmazane i ucięte, ale chodzi o bity sieci danej klasy. Napisz treść pytania i podaj odpowiedź.

W 9 pytaniu odpowiedź jest błędna, ponieważ klasa E to zarezerwowane adresy i tej klasy nie stosuje się do budowy sieci lokalnych czy globalnych.

W pytaniu 11. Odpowiedź a,b i c. Tu liczone są użyteczne sieci. Jednak Cisco ISO, jak pisałem, obsługuje wszystkie podsieci, więc tego się już tak nie liczy.

  1. b,c.

 

Ja zdawałem CCNA 2 lata temu i mi też mówiono to samo (kurczę, najwyższy czas wziąć się za CCNP, bo za rok mi cert na CCNA wygaśnie). Cisco o tym wie i zmieniło podejście do testów, teraz jest więcej pytań na myślenie, na egzaminie miałem może jedno liczenie podsieci. Reszta to były laborki głównie z ACLek, z routingu itp. Liczenia podsieci można się nauczyć na pamięć. Cisco o tym wie i zmieniło zupełnie swoje egzamiany certyfikacyjne. Nawet na finalach te zagadnienie to było może 20%. Podejrzewam, że kolega przerabia drugi semestr, dotyczący routingu, w którym jeden z semestrów jest w całości poświęcony właśnie adresowaniu.

Zresztą już na pierwszym zrzucie widać, że pytanie choć teoretyczne jest na myślenie.

@Ryan, nie to raczej nazwa ogólna, to tak samo jak z lekarzem :wink: Tak samo chirurg, kardiolog, kardiochirurg czy ginekolog ma prawo obrazić się, że nazywa się go lekarzem. Poza tym ja zauważyłem, że informatyk dla wielu osób równa się programista. Może dlatego wielu to tak boli :wink:

Przenoszę temat do właściwego działu.


(Norbert Boguski) #5

roobal dzięki wielkie :), sam rozwiązywałem ten test wczoraj przez długi czas, liczyłem, myślałem i się produkowałem, ale SAM bez żadnych pomocy z zewnątrz i dlatego tylko chciałem później sprawdzić czy może nie ma gdzieś błędu. A błędne zaznaczenia przeanalizuje i poprawię. 

 

P.S. Tak jestem właśnie w drugim semestrze klasy 2 technikum o kkierunku informatyk

 

P.S.2 Sorki za jakość ale takie właśnie zeskanowane strony o takiej jakości dostaliśmy od pani profesor :stuck_out_tongue: moje sątam tylko zaznaczenia :smiley:


(roobal) #6

Nie ma sprawy. Z drugim semestrem chodziło mi akurat o szkolenia Cisco na CCNA, ale możliwe, że szkoła jest akurat tak ustawiona pod program szkoleń.