TestDisk & PhotoRec 6.12 - rodzaje partycji?

Próbuję odzyskać utracone dane ale nie przez skasowanie tylko w wyniku tego, że wcześniej na tym dysku padł system albo może w wyniku jakiegoś wirusa. Dokumenty tekstowe i pdf są ok ale utraciłem b. dużo zdjęć a i filmiki z telefonu nie można otwierać.

Dysk był podzielony na 2 części (partycje?). Pierwszą część program ładnie widzi i kopiuje ale drugiej nie mogę ani ja ani program odnaleść. Korzystam z instrukcji polskiej z linku:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0 i angielskiej: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step.

Pokazuje (znajduje) mi tylko jedną partycję *HPFS - NTFS. Na przykładach w instrukcjach znajduje 2 albo 3.

Jeszcze jedna sprawa. Na Polskim opisie pokazuje, że znajduje partycję *FAT 16 większe 32M. Co to za partycja? Czym różnią się obie te partycje?

Proszę o pomoc jak ewentualnie mógłbym przebrnąć z sukcesem przez ten program.

Nie wiem. Widzi jedynie *hpfs-ntfs. Kolega powiedział że mam chyba uszkodzony boot. Postępowałem zgodnie z instrukcją. Po “Deep search” zrobiłem podgląd i skopiowałem pliki ale skopiowały się tylko pliki z dysku E ale żaden plik z dysku F (fizycznie to jeden dysk podzielony na 2 części E i F). Na dysku F były filmy i zdjęcia. Jakby nie widział dysku F.

A teraz po ponownym odpaleniu kompa w “Mój komputer” nie mam już dysku E. Pozostał tylko dysk F no i oczywiście dysk główny (Ci D). Zlikwidował ten dysk E?

W 'Mój komputer" Dysk E zamienił się z dyskiem F zawartością. Tzn to co wcześniej skopiowałem przez copy zostało przesunięte z dysku E do dysku F choć kopiowałem na dysk C do testdisku, z tym że dysk E jako nazwa zniknął a na dysku F jest zawartość dysku E ale nie ma w niej plików, które wcześniej były na dysku F (zdjęcia i filmiki).

Co teraz?

Kamyk92 nie wiem jak zrobić fotki z “komputer” czy “Zarządzania dyskami” . Na zarządzaniu dyskami mam:

Dysk 1 podstawowy 74.50 GB online; partycja podstawowa: (C:) 30,03gb NTFS Zdrowy (system); partycja rozszerzona: (D:) 44,47 GB NTFS Zdrowy

Dysk 0 podstawowy 31,49 GB online; partycja podstawowa: (F:) 19,53 GB NTFS Zdrowy (aktywna); nie przydzielone: 11,96 GB.

Zawartość dysku F wcześniej była zawartością dysku E a zawartość dysku F zniknęła w czasie jak zniknął dysk E a jego dane przeszły same do dysku F. Do tego “partycja nie przydzielona” ma mniej GB jak miał wcześniej dysk F. Nic nie majstrowałem aby zmieniać zawartości. Starałem się naprawiać Dysk 0 testdiskiem. Krótko na partycji E były dokumenty a na partycji F zdjecia i filmiki. Potem samo sie zmieniło, znikneła partycja E a w partycji F sa dokumenty a nigdzie nie ma zdjec i filmikow.

Bardzo zależy mi na odzyskaniu zdjęć i filmików, które zanim zniknęła partycja E były na partycji F a teraz ich nie ma.

Dziękuję Kamyk 92 za pomoc. Świetny program do odzyskiwania danych ten DMDE tylko dużo z nim roboty tzn odzyskiwania plik po pliku. Oczy strasznie bolały. Odzyskałem ok98% tego co zaginęło. Co do samego dysku to z racji jego wieku nic już z nim nie będę robił. Najważniejsze były dane. Jeszcze raz dziękuję Kamyk 92 i pozdrawiam.

Zamiast odzyskiwać Photorecem właśnie plik po pliku, możesz odzyskać od razu cały układ partycji z całą zawartością dysku programem TestDisk. TestDisk odzyskuje całe partycje, PhotoRec odzyskuje pojedyńcze pliki.

Pozdrawiam!