Testowa wymiana zasilacza na słabszy w celu diagnozy usterki


(Osimaru) #1

Dobry wieczór.

 

Dzisiaj komputer odmówił posłuszeństwa. Po wciśnięciu włącznika zasilanie na chwilkę było, moment później zdechł i już nie wstaje. Podejrzewam, że to zasilacz. Dotychczas w tym pc siedział Raidmax RX-400, aby sprawdzić czy to na pewno on jest winowajcą, chce podłączyć inny, lecz mam dostępny jedynie jakiś o mocy 350W.

 

Czy mogę go użyć? Czy ewentualnie powinienem na czas próby odłączyć niektóre podzespoły?


(struart) #2

Odłącz cdrom i inne ustrojstwa na usb i do testowego odpalenia 350 wystarczy w zupełności pełną moc komputer potrzebuje przy ciężkich zadaniach do działania samego systemu wystarczy.


(bart86) #3

podaj jaki tam jest procesor i grafika możliwe że 350W starczy

a nawet jeśli będzie za słaby to można to sprawdzić podłącz tylko wtyczkę 24pin i wtyczkę od zasilania CPU jeśli się komputer uruchomi a wiatraki zakręcą to znaczy że stary zasilacz siadł


(Osimaru) #4

Athlon 64 x2 4800+ i gf 8600GT z pasywnym chłodzeniem bez wentylatorów, więc chyba nie powinno być problemu. Dziękuję :slight_smile:

 

Jeszcze przy okazji zapytam - jeśli okaże się że to zasilacz, na co polecalibyście go wymienić?


(bart86) #5

do tego zestawu 350W zupełnie starczy


(Osimaru) #6

Ok, a gdy wymienię zasilacz na 450 watowy, to nie wzrośnie mi zużycie prądu w porównaniu do starego, 400 watowego?

Przy tych samych podzespołach nie powinno być różnicy?


(bart86) #7

zasilacz nie pobiera prądu tylko cześć do niego podłączone, zasilacz prąd przetwarza tak żeby był odpowiedni dla cześć w komputerze, a te 400 czy 450W to jest znamionowa moc jaką może on dostarczyć oczywiście rzeczywista jest mniejsza


(Osimaru) #8

Ok dzięki za wyjaśnienie.

 

Niestety, wymieniłem dzisiaj ten zasilacz i komputer włącza się jedynie na sekunde i siada. Próbowałem podłączając jedynie wtyczkę 24 pin, tą 4-pinową obok CPU oraz zasilanie głośniczka i nic.

 

Muszę więc chyba założyć nowy temat, ponieważ problem z tego tematu został rozwiązany.