Testowa wymiana zasilacza na słabszy w celu diagnozy usterki

Dobry wieczór.

 

Dzisiaj komputer odmówił posłuszeństwa. Po wciśnięciu włącznika zasilanie na chwilkę było, moment później zdechł i już nie wstaje. Podejrzewam, że to zasilacz. Dotychczas w tym pc siedział Raidmax RX-400, aby sprawdzić czy to na pewno on jest winowajcą, chce podłączyć inny, lecz mam dostępny jedynie jakiś o mocy 350W.

 

Czy mogę go użyć? Czy ewentualnie powinienem na czas próby odłączyć niektóre podzespoły?

Odłącz cdrom i inne ustrojstwa na usb i do testowego odpalenia 350 wystarczy w zupełności pełną moc komputer potrzebuje przy ciężkich zadaniach do działania samego systemu wystarczy.

podaj jaki tam jest procesor i grafika możliwe że 350W starczy

a nawet jeśli będzie za słaby to można to sprawdzić podłącz tylko wtyczkę 24pin i wtyczkę od zasilania CPU jeśli się komputer uruchomi a wiatraki zakręcą to znaczy że stary zasilacz siadł

Athlon 64 x2 4800+ i gf 8600GT z pasywnym chłodzeniem bez wentylatorów, więc chyba nie powinno być problemu. Dziękuję :slight_smile:

 

Jeszcze przy okazji zapytam - jeśli okaże się że to zasilacz, na co polecalibyście go wymienić?

do tego zestawu 350W zupełnie starczy

Ok, a gdy wymienię zasilacz na 450 watowy, to nie wzrośnie mi zużycie prądu w porównaniu do starego, 400 watowego?

Przy tych samych podzespołach nie powinno być różnicy?

zasilacz nie pobiera prądu tylko cześć do niego podłączone, zasilacz prąd przetwarza tak żeby był odpowiedni dla cześć w komputerze, a te 400 czy 450W to jest znamionowa moc jaką może on dostarczyć oczywiście rzeczywista jest mniejsza

Ok dzięki za wyjaśnienie.

 

Niestety, wymieniłem dzisiaj ten zasilacz i komputer włącza się jedynie na sekunde i siada. Próbowałem podłączając jedynie wtyczkę 24 pin, tą 4-pinową obok CPU oraz zasilanie głośniczka i nic.

 

Muszę więc chyba założyć nowy temat, ponieważ problem z tego tematu został rozwiązany.