Testowanie aplikacji w PHP na swoim kompie


(Maurice) #1

Zastanawiam się jak mogę przetestować swoją stronkę w PHP bez wrzucania tego na zewnętrzne serwery. Mam zainstalowany u siebie serwer IIS - czy można to jakoś wykorzystać? Nie chcę instalować nowych pakietów typu WebServ, najchętniej bym wykorzystał IISa. Czy można jakoś dodać do tego obsługę PHP (i też najlepiej MySQLa)?

Jeśli macie w zanadrzu jakiś źródło do poczytania to poproszę :slight_smile:


(Mariusz M86) #2

Proszę do poczytania

http://blogs.iis.net/bills/archive/2006/09/19/How-to-install-PHP-on-IIS7-_2800_RC1_2900_.aspx


(Maurice) #3

O, dzięki. Ja jeszcze znalazłem info po polsku, też na stronie Microsoftu http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library ... wiska.aspx

Na obu stronach pokazują instalację przez coś takiego jak Web Platform Installer - co to takiego? Czy to zainstaluje wszystko co potrzebne do obsłużenia PHP?


(ziggurad) #4

A ja Ci tam polecę zainstalowanie jakiegoś sprawdzonego pakietu gdzie wszystko będzie zintegrowane i działające... Apache+MySQL+PHP... Po co tracić na czas na walkę z IIS, nigdy tego nie próbowałem ale zakładam że na pewno napotkałbym jakieś problemy :smiley:


(mktos) #5

Web Platform Installer jest bardzo przyjemny - parę kliknięć i sam zainstaluje i skonfiguruje PHP na IIS.


(Wszerad91) #6

Ja kiedy używałem php to na webserv ale projek został zdaje się zarzucony. Teraz używam PostgreSQL to siedzę na pakiecie BitNami a tu masz link do pakietu jaki chcesz http://bitnami.org/stack/wampstack


(Maurice) #7

Sorry że dopiero teraz odpowiadam, ale wcześniej nie mialem czasu tego przetestować. Sprawdziłem i jest super :slight_smile: Platform Installer zainstalował mi wszytsko co potrzeba, a oprócz tego można wybrać sobie z galerii aplikacji jeden z wielu dostępnych CMSów i innych portali, o dziwo także w PHP (mimo że to narzędzie Microsoftu :slight_smile: )

@ziggurad - wygląda na to, że wszystko działa dobrze, bez problemów :slight_smile:


(Michalw148) #8

Możesz też pobawić się z Ubuntu :stuck_out_tongue: . Zainstaluj Virtal Box'a i na nim ubuntu a potem skonfiguruj. Jak nie wiesz jak to zrobić to oglądnij to (http://www.mepi.pl/ubuntu-server/kurs-u ... erver.html) i poszukaj w google.


(Maurice) #9

Bez przesady :wink: instalowanie ubuntu i to pod VB tylko po to żeby przetestować stronkę to raczej przyrost formy nad treścią :slight_smile: