Testowanie komputera

Pewien czas temu, pewna popularna gazeta o tematyce komputerowej zorganizowała konkurs w którym otrzymuje się laptopa do testów. Zgłosiłem się no i udało się! Dostałem tego laptopa ;D Teraz trzeba go testować, macie jakieś pomysły, sugestie, uwagi, albo rady? Piszcie! Każda pomoc się przyda

Jakie ma parametry?

jaki model

Ultrabook Samsung 530U 14cali, a specyfikacja tutaj http://laptopy.gadzetomania.pl/2011/12/ … ok-dla-mas

Nie chciałbyś bym ci doradzał, bowiem ten lap mógłby tego nie przeżyć :))

Z takich mniej hardcorowych testów, mógłbyś sobie odpalić jakieś gry, przetestować pamięci, porównać z innymi, zapuścić jakiegoś benchmarka, temperatury, kręcenie podzespołów etc :slight_smile:

Mógłbyś reinstalować system, czas uruchomień w różnych warunkach, ogólnie powinieneś opisać swoje doznania związane z nim, porównać z innymi przez ciebie posiadanymi :slight_smile:

te juz zrobilem :smiley: A Podaj te hardcorowe XD Tylko wiesz, nie crash testy bo chyba go będę musiał zwrócić

Dodane 16.07.2012 (Pn) 18:33

Ups i już znacie wszystkie moje dane XD

A no znamy panie Mateuszu Ł, cóż nie będę się w tej kwestii wypowiadać, bowiem też się zapisałem do pewnego konkursu na testy samsunga, więc nie chcę przekreślić swoich szans (które i tak są małe, bo nie pisze bloga). Ale pomyśl trochę, co mógłbyś zrobić z nie twoim lapem by testy były ciekawe :slight_smile: (sprawdź też, czy przypadkiem nie będziesz musiał za niego zapłacić w wypadku crash’a po którymś z testów). Pomyśl jak przetestować dysk ssd / hdd, jak zakłócić ich pracę. Rozbierz go na części pierwsze, zmierz temperatury / wydajność w różnych warunkach otaczających go :slight_smile:

Oj nie musiałeś pisać :D, no ale co do tych testów, to zrobiłem już wydajnościowe, takie ogólne z wyglądu itp. no i zabawy z nim w terenie, pozostało teraz ostatnie sprawozdanie, no i pomysły się skończyły XD.

Przeleć go OCCT na 30 min każdy test, potem temperatury w super stresie podaj po teście. Spalić raczej nie spali, bo jeżeli temp przekroczy ograniczenie to program wyłączy testowanie automatycznie, ogólnie jakieś bechmarki odczytu dysku, pamięci itd.

dodatkowo

Super PI

http://www.dobreprogramy.pl/Prime95,Pro … 12983.html

Gryf, skoro polecam mu OCCT to nie polecaj dużo słabszego super pi, OCCT wyciśnie 100% z tego laptopa.