Testowanie Opery

Zainstalowalem Opere i zauwazylem ze przegladarka ta zle wyswietla strone http://www.ipoznan.pl (nie dziala menu). W FF i IE wszystko gra. Mozecie przetestowac…

booba u mnie wiswietla ją bardzo dobrze.

Wyczyść cookiesy i spróbuj.

Wszystko ok

1lm8.th.jpg

booba

Nie będę screena wrzucał, zrobił to już wacek4 , ale u mnie również strona wyświetla się prawidłowo - z wszystkimi " bajerami "

Pozdrawiam

U mnie nie chce sie to menu rozwijac :confused: U góry jakies bledy. Nie wkleje screena bo jestem w pracy i tu mam IE…

booba wyczyść cookisy, tempy itp.

Ok, jak wroce do domu to od razu sie tym zajme. thx krzychu

Złe wyświetlanie powoduje skrypt na stronie, wykrywający jaka przeglądarka zawitała. Nie ma w tym “wykrywaczu” nic o Operze.

Trzeba zmienić identyfikację->ppm na stronie->Preferencje dla witryny->Sieć->Identyfikacja przeglądarki->Przedstawiaj się jako Internet Explorer.

Napisz do nich - http://www.ipoznan.pl/internal/kontakt.html

Jak masz ustawione ID i jaką wersję O ?.

Opera 9.10

Fakt :slight_smile: domyślnie mam żeby przedstawiała sie jako IE :stuck_out_tongue: (ale po zmianie na Operę też działa)

No to już konkretniejsza odpowiedź. Zminiłem na IE i działa. Więc Opera może robić takie niespodzianki? No kurna… :confused:

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem ;), więc może powtórzę, ale trochę inaczej- strona jest skopana, a konkretnie jeden ze skryptów:

http://www.ipoznan.pl/css/menujs/menu/dqm_script.js

booba wybacz ale strona która posiada 403 błedy przy walidacji nie może działać prawidłowo, to nie wina Opery a ludzi którzya robili strone…

Wybaczam :slight_smile: Z Opery jestem zadowolony, aczkolwiek przeczytałem gdzieś na forum że przeglądarka ta nieprawidłowo wyświetla niektóre strony. Zainstalowałem Operę a tu masz… Z tej witryny (ipoznan) często korzystam, ponieważ jest tam rozkład jazdy busów i tramwajów w Poznaniu.

Ok - twórcy ipoznan.pl popełnili 403 błędy - niech się smażą w piekle, ale z drugiej strony inne przeglądarki z ów błędami sobie radzą…

Skrypt nie wykrywa Opery - czyżby twórcy zlekceważyli jedną z popularniejszych przeglądarek?

W każdym razie - problem rozwiązany i Opera zostaje na twardym (bo musze powiedzieć, że tego typu niespodzianki chorobliwie zrażają mnie do softu).

Pozdrawiam.

booba Twórcy robili to tylko pod IE z błedami, czyli normalne błędy wygladały dobrze… Obecnie tylko opera wspiera wiekszość standardów, choć ma problemu czasem z JS ale da sie je poprawić właśnie przez korygowanie kodu…

Nie no załamka. To nawet ja sprawdzam czy moja skromna witryna prawidlowo sie wyswietla w najpopularnijeszych przegladarkach, a ipoznan.pl wykreca takie numery…

Faktycznie do nich napisze :slight_smile:

Już nie trzeba - napisałem.

Złe wyświetlanie się, powodują skrypty na stronie, u niektórych może i tak się dobrze wyświetlać ponieważ, Opera poprawia to za pomocą najnowszego pliku browser.js.

Żeby plik się zaktualizował trzeba mieć ustawione:

opera:config#UserPrefs|BrowserJavaScript

…na wartość 2 (wiem to dzięki adasiowi ).

Po zmianie i zapisaniu, być może potrzebny będzie restart i kliknięcie w Pomoc->Sprawdź dostępność nowej wersji.