Testy i porównania programów

Czy w nowej wersji vortalu będzie dział testów i porównań software’u??

Obecnie nie ma takiego działu. A według mnie cieszyłby się o sporą popularnością. Mogliby go tworzyć oprócz adminów także zwykli czytelnicy. Wiele razy na forum pojawiały się pytania odnośnie linków do testów i porównań aplikacji, najczęściej antywirusów. A gdyby taki test znajdował się na naszym ukochnym vortalu :mrgreen: i byłby odświeżany np. raz na rok, pół roku, wielu by to ucieszyło.

Jeżeli nie osobny dział vortalu, to może chociaż osobny dział na forum, aby czytelnicy mogli opisywać własne odczucia z używania dobrych programów :wink:

Pozdrawiam redakcję :wink:

Oczywiście że się przyda, i więcej redaktorów się przyda bo demonstracje i artykuły pojawiają się a rzadko.

zgadzam się z matrix012345 demonstracje pojawiają się bardzo rzadko , trzeba coś z tym zrobić

właśnie!! demonstracji i artykułów jest trochę za mało jak na tak duży vortal.

Artykuł napisać może każdy. Redakcja przeczyta i oceni, czy zamieścić, czy nie.

Wiele to nie kosztuje, a sprawa jak na razie, ma większe grono zwolenników niż przeciwników.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. :roll:

Ważniejsza ilość czy jakość?

Wydaje mi się, że to drugie.

I właśnie jakością Vortal DP wyróżnia się na tle innych.

Akurat takie rozwiązanie proponowałem jakiś czas temu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 54#1367154

Nie chodzi mi o to, że dosłownie każdy człowiek, ale każdy, który ma odrobinę chęci, wiedzy i czasu.

Pewnie, że ważna jest jakość, ale ilość również. Miło jest poczytać sobie coś ciekawego w wolnym czasie, a redaktorzy mieliby więcej czasu dla siebie, bo zamiast pisać na dany temat, przeczytaliby czyjeś dzieło, może poprawili i ewentualnie wrzucili na vortal. Osobiście wolałbym sprawdzić, poprawić np. 5 prac niż napisać jedną :slight_smile:

Ale ilu ludzi tyle zdań…

Wiesz, ile oni teraz mają roboty ? A ty jeszcze chciałbyś, żeby czytali czyjeś teksty, oceniali je, ewentualnie coś tam poprawiali. Do tego doszłaby korespondencja z autorami, co też zajmuje czas. Jestem pewny, ze zaraz znaleźliby się tacy, którzy po odrzuceniu tekstu domagaliby się wyjaśnień, dlaczego, dyskutowaliby, że mają rację. Olać takiego nie wypada adminowi poważnego vortalu.

Osobny dział, powiadasz :roll:

Ktoś musiałby oceniać merytoryczną zawartość takiego działu, żeby miało to w ogóle sens. Bo jeśli “własne odczucia” sprowadzałaby się do określeń typu “Opera rulezzz”, "Wszystko, co od Microshitu, to… " albo “Avast jest najlepszy” (bez kompletnie żadnego uzasadnienia), to można od razu przemianować taki dział na “Śmietnik”, ustawić automatyczne czyszczenie codziennie i nie zawracać sobie głowy. Tylko po co zaśmiecać bazę ?

Domyślam się :slight_smile:

Masz rację, ale to miałyby być testy, a nie jakieś jednozdaniowe wymysły bez podstawy.

Ja widziałbym to tak:

-założenie w dziale “Oprogramowanie” lub “Na luzie” TEMATU, w którym czytelnicy składaliby propozycje artykułów, ale tylko takich, które sami napiszą.

-Moderatorzy w tym temacie wypowiadaliby się, czy dany tekst jest potrzebny, czy nie i danemu użytkownikowi dawaliby odpowiedź w tym temacie: albo zgoda i użytkownik pisze artykuł i wysyła redakcji, albo nie wyrażenie zgody z krótkim uzasadnieniem dlaczego. Bez dyskusji. Krótko: TAK albo NIE

Przeciez propozycję artykułu można przesłać na adres vortalu.