Tethering lub punkt dostępu - wyłącza się


(szymek_3000) #1

Witam. Posiadam telefon Huawei Y6IICompact Android 5,1. Kiedy robię ze swojego telefonu router, czyli przenośny hotspot, to opcja Wi-Fi Hotspot się co jakiś czas wyłącza i sama włącza ponownie lub zostaje już wyłączona i muszę ją ponownie włączać ręcznie. Ponadto, kiedy korzystam z tej funkcji, to telefon czasem sam się resetuje. Czy miał ktoś podobny problem lub ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.


(gosciuW7) #2

używałem nie raz Thetheringu ale przez usb na xpeku (musiałem szukać sterownika usb pod dany model ,w win7 już by nie musiał) i raz udostępniałem net drugiemu smartfonowi który był podpięty pod usb i jakoś to było youtub film ładował …

Ale nigdy mi się telefon na adroid 4.1 nie resetował (bo kabel jednocześnie ładuje baterie)
Albo brakuje ci sterownika i service packa albo smartfon do wymiany - aktualizacji.

Debbugowanie USB i Tetherhng przez USB zaznaczasz jeśli ma ci brać z pakietu giga, a nie z modemu to nie trzeba zaznaczać przenośny hotspot.


(przekas) #3

Może sprawdź w ustawieniach HOTSPOT, tam jest UTRZYMUJ WŁĄCZONY, kliknij w to, zaznacz ZAWSZE, zamiast WYŁĄCZ PO … MINUTACH BEZCZYNNOŚCI. I jest tam coś jeszcze o oszczędzaniu baterii przy włączonym hotspocie :wink:


(szymek_3000) #4

Nie mam takich ustawień hotspotu, jedynie utrzymywanie transmisji danych po wygaśnięciu ekranu. Być może winny jest słaby zasięg, bo położyłem teraz telefon przy oknie, gdzie zasięg jest lepszy, i już mi nie rozłącza tak tego hotspotu. Nie wiem natomiast w jaki sposób słaby zasięg może mieć wpływ na to, że telefon wyłącza (lub resetuje) opcję hotspotu.