Też tak macie, bo się kiedyś przyda?

I tak wywaliłem z 3/4, ale mam jakiś sentyment do kabelków, i różnych śrubek. I wiecie co? Czasami się przydaje.

3 polubienia

Ja miałem całą piwnicę w sprzęcie od ZX Spectrum i ZK 2405 S do tunerów SAT i musiałem wszystko wyrzucić, ponieważ się przeprowadziłem…i bardzo żałuję…sprzęt był w nienagannym stanie, ale nie miałem czasu na sprzedaż ani miejsca w nowym miejscu zamieszkania.

1 polubienie

A teraz parę złoty krzyczą za takie ZX Spectrum, Gdzieś Amigę widziałem za kilka tysięcy, bo z bajerami :slight_smile:

Wiem i mocno mnie to wkurza.
Zwłaszcza, że miałem mnóstwo deków kasetowych z bardzo wysokiej półki i wszystko w nienagannym stanie popakowane…szpulowce z zapasami nowych głowic i mnóstwem taśm…kasety chromowe…ach szkoda gadać.

Jesteś głupi, a ja teraz szukam szpulowca. Ale retro, Taka Aria w pionie.

Nie chodzi o głupotę, ale życiową sytuację.
Osobiście miałem tego ZK 2405 i taśmy nagrywane na 19 cm/s to był czad…
Ale też taka ZK 120 lampowa ach, nic tak nie grało jak lampa.
Teraz z Arią to nie “poszalejesz”…taśmy żelazowe zapchają ci głowicę, z chromami jest spoko, ale dostęp żaden i trzeba zmieniać prąd podkładu…

Moja pierwsza gitara elektryczna była podłączona pod lampowe radio. Kryształowy dźwięk. jako małolat grałem trochę, ale nigdy później nie osiągnąłem tego efektu.

1 polubienie

Wiadomo lampa, lampa i jeszcze raz lampa.
Nic nie da tak naturalnego dźwięku, analog, analog i jeszcze raz analog…na pohybel z cyfrą.

Tylko, że później wzmacniacze lampowe były 2x droższe.

A teraz jeszcze są droższe…
Ale, czasy kiedy nagrywało się całą płytę z eteru, przyglądając wskaźnikowi poziomów jak podskakuje i to czekanie “jak się nagrało”…i ta radocha, że dobrze i ma się upragnioną płytę…pchi, mało kto to jeszcze pamięta.
I teraz już tej radochy nie ma z niczego, bo wszystko jest…
Kiedyś płyta miała “fabułę” teraz to tylko kawałki.

Posiadacze zmysłu chomika. Również posiadam mnóstwo szpargałów :slight_smile: i winyli.

a kto nie :smiley: u mnie nawet stoi maszyna do pisania :smiley:

Ale taka elektryczna?

nie, klasyczna :slight_smile: hebros 1300f

Z palcem na czerwonym guziku w grundigu :slight_smile: Lista 3
To radio 357, trochę przywróciło mi wiarę w normalne radio bez polityki.
https://stream.open.fm/357?type=.aac

Taka mała :slight_smile: https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-pisania-hebros-1300f-CID628-IDcMciD.html

dokładnie nawet kolor się zgadza :slight_smile:

Dałbyś rade jeszcze na tym pisać? Wysoki skok :slight_smile: Jak mechaniczna za 300 zł. do grania idealna

Też miałem takie wrażenie. Mi z takiego ZK120 leciał King Crimson czy Pink Floyd i odnoszę wrażenie że było jakieś bogatsze niż obecnie z CD. Może to efekt młodości.