TF2 na Linuksie ścina system

Witam! mam Manjaro Linux i chciałbym na nim grać w Team Fortress 2, normalnie się uruchamia i chodzi optymalnie, jednak gdy wchodzę na jaki-kolwiek serwer to system zaczyna strasznie lagować podczas pobierania informacji o serwerze i w końcu system tak się zatnie że nie da się nawet myszą ruszyć, a dioda na klawiaturze od numlocka przestaje świecić (inne też jak np. mam włączony caps lock) i wtedy pomaga tylko restart. dodam że wcześniej jakieś kilka miesięcy temu także miałem TF2 na Manjaro ale za to wcale nie chciał się uruchamiać, teraz się uruchamia i chodzi dobrze, optymalnie przy wchodzeniu w nim do ustawień, do ekwipunku itd. System ma taką ścinę tylko przy wchodzeniu na serwer. w monitorze systemu GNOME (wszystkie procesy widzialne) widziałem że proces TF2 zjadał tylko 15% CPU i ponad 900 MB ram, proces X.org 32% CPU i proces Steam 7% CPU, reszta procesów 0%. TF2 ma ustawione najniższe możliwe ustawienia, tak samo w ustawieniach sterowników NVIDII ustawiłem grafiką na najwyższą wydajność. w Monitorze systemu zauważyłem także że w czasie wchodzenia na serwer CPU TF2 spada i nagle system się tnie.

A nie możesz wgrać 310 / 319 lub późniejszych?

Nie, bo chyba ostatnie stery jakie obsługuje moja karta to 304