The Elder Scrolls V: Skyrim Failed to initialize renderer. Hardware T&L required but not supported by Adapter

Jak w temacie.

 

Po zainstalowaniu z nośnika pochodzącego z pakietu The Elder Scrolls ANTHOLOGY pojawia się okno gry. Wybieram opcje Wersja Pełna i zaraz potem klikam GRAJ. W górnym prawym rogu pojawia się, tak jak przy TES IV, małe czarne okienko a PC wypluwa mi następujący komunikat: 

 

Failed to initialize renderer.

Hardware T&L required but not supported by Adapter.

 

Proszę o pomoc !

 

 

Obraz.png

A karta graficzna to?

Intel)R) G33/G31 Express Chipset Family

Z tą grafiką, Skyrim jeśli by się włączył to działałby raczej w >30fps, kup jakąś starszą kartę graficzną np.GTX 260 i powinno działać

>30fps ? Ale już raz mi działał na tej co teraz mam kartę graficzną, czemu teraz nie chce ?

Może miałeś inne sterowniki, może jakiś patch wycofał obsługę tej słabiutkiej zintegrowanej grafiki.

z resztą co to za przyjemność grać na najniższych ustawieniach w 20 klatkach/s?

 

Jest przyjemność, Samo już to, że działa TES i da się w niego grać jest przyjemne.

Tylko, że mi właśnie nie działa i proszę o pomoc aby zadział, zarówno TES IV jak i TES V a w przyszłości TES VI.

Może się nie znam, ale wygląda na to że ta karta nie ma w sobie odpowiedniej technologii aby obsłużyć tą grę. To grafika pod edytory tekstu, niestety.

Grafika jest wręcz archaiczna. Oblivion, powinien Ci pójść. Spróbuj użyć do uaktualnienia sterowników Driver Booster . Powinno pomóc, być może masz stare sterowniki do chipsetu, a co z tym idzie do grafiki. Większość gier powoli przestaje wspierać te zintegrowane stare grafiki. Moja dziewczyna ma laptopa z podobną integrą i uwierz, mało co chce działać poprawnie- mimo iż na na W7 większość działało. Obecnie ma W10 i najnowsze sterowniki. Never Alone w miarę chodziło na W7, teraz mam pokaz slajdów. Poszukaj jakiegoś lapka z grafiką dedykowaną. Jest mnóstwo do 2000zł. Lenovo lub Acer. Ostatnio dla znajomego zamówiłem powystawowego Lenovo- typowy gamingowy lapek, normalnie jego cena była 3200, a że był powystawowy i miał kilka rysek na obudowie to poszedł za 2400. Niestety, teraz trzeba kupić kombajn, a nie cep :wink:

Sprzętowe T&L nie jest obsługiwane, a gra tego wymaga. Żaden sterownik tu raczej nie pomoże.