The KMPlayer (nie rozpoznaje polskiej ścieżki audio)

Do odtwarzania mkv używam The KMPlayer 3.4.0.59

Na dolnym pasku po lewej stronie wybieram: Strumienie audio,

i mam do wyboru:

audio/eng

audio/pol

wybieram audio/pol i jest OK.

W nowszych wersjach:

3.5.0.77

3.6.0.85

3.6.0.87

w “Strumienie audio”

mam do wyboru:

audio

audio

Zauważyłem, że jeżeli są dwie ścieżki audio i jedna jest DTS to działa tylko ta,

która pierwsza automatycznie się włącza przy wczytywaniu filmu do KMPlaer’a.

Próba przełączenia się na pozostałą ścieżkę kończy się piskami i zgrzytami albo całkowitym zanikiem dźwięku.

Nie wiadomo w jakim formacie jest ten film.

Spróbuj w ustawieniach zmienić splitter lub dekoder dla tego formatu.

Trzecie słowo - mkv. Jest wymieniony format.

Mam ten sam problem. I rada jest zapewne mądra, ale szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, jak jej użyć. Jestem raczej tępakiem, jeśli chodzi o sprawy techniczne i jeśli mi się nie powie, co zmienić, to nie zrobię nic. A opcji w KMPlayerze jest dosyć dużo. Dekoder video - zewnętrzny i wewnętrzny. Dekoder audio - zewnętrzny i wewnętrzny. A przy każdym z czterech opcji, jest jeszcze więcej opcji, a na dodatek, jest jeszcze opcja kolejna - przełącznik strumieni. Gdzie coś zmienić i co wybrać? Starałem się coś zmienić metodą prób i błędów - nie wyszło. A nawet gorzej.

Jest tam opcja wyboru strumieni. Cóż, miałem do wyboru pięć opcji, przy czym chciałem opcję piątą, zapisałem więc, żeby program automatycznie wybierał mi piąty strumień. Szczęśliwy, że udało mi się rozwiązać problem, dla pewności zastosowania właściwości, wyłączyłem program i włączyłem jeszcze raz. I owszem, program zapamiętał ustawienia, ale zamiast odtwarzać poprawnie, albo chociaż odtwarzać jak wcześniej, czyli bez dźwięku, to jeszcze obraz mi się zepsuł. Nie to, że jakość się zmieniła, ale zaczął mi przyspieszać i zwalniać, jakby ładował i przetwarzał informacje. Co mam zrobić, aby program poprawnie wszystko odtwarzał?

Skoro pogorszyłeś sprawę to przywróć poprzednie ustawienia.

Jeżeli nie pamiętasz jakie zmiany wprowadziłeś to na dole masz przycisk Resetuj.

W zakładce Splittery spróbuj zmienić ten dla Matroska.

Ewentualnie sprawdź podobny do KMPlayer czyli odtwarzacz PotPlayer:

http://www.potplayer.pl/dm_eds/showcat.php?id=14

Ależ pamiętam, jakie. Po prostu myślałem, że problem jest z przełączaniem ścieżki podczas odtwarzania filmu.

Dziękuję, problem był ze splitterem! U mnie już wszystko gra. I dzięki za szybką odpowiedź!