The Lost Crown - wywala do pulpitu po włączeniu gry

Witam.

Mam problem z uruchomieniem gry The Lost Crown. Przy każdej próbie jej uruchomienia (po sprawdzeniu oryginalności płyty oraz po przejściu przez proste ustawienia w stylu grafika 16/32-bitowa, antyaliasing) na chwilę robi się czarny ekran, po chwili powraca do pulpitu, a gra jest na pasku zadań, wisi także w procesach. Nie można jednak przywrócić gry z paska zadań, bo robi się czarny ekran, pokazuje pulpit i tak w kółko.

Zainstalowałem grę na próbę na innym komputerze, i tam odpaliła bez problemu, zgrałem więc pliki gry z laptopa na mój komputer, ale nic to nie dało.

Próbowałem wszelkich możliwych kombinacji, tzn. tryb zgodności z Windows XP, uruchamianie jako administrator, rozdzielczość 640x480, wyłączanie kompozycji pulpitu, grafika 16 bitowa, włączony/wyłączony antyaliasing, włączone/wyłączone sprzętowe T&L. Próbowałem ją nawet uruchomić przez Steama (chyba w akcie totalnej desperacji), ale bez większych rezultatów. Zainstalowałem dołączonego do gry DirectX 9, instalowałem nowszego DirectX od tego dołączonego, instalowałem patcha 1.1 do gry i jak się nie uruchamiała, tak się nie uruchamia. Udało się włączyć ją tylko raz i doprawdy - nie mam pojęcia jakim cudem to się wydarzyło i przy jakich ustawieniach startowych.

Próbowałem zrobić obraz płyty i odpalić go przez Daemon Toolsa, ale w ten sposób nie daje rady, bo nie przechodzi testu oryginalności. Próbowałem nawet znaleźć jakiegoś cracka do tej gry, ale wszystkie “cracki” to są cd-keye, które akurat mnie nie są potrzebne (wersja tej gry z wymaganym wpisaniem cd-keya była wypuszczona na rynek Amerykański, w Europie nie ma cd-keyów), więc tutaj też nic.

Reinstalowałem grę kilka razy, robiłem czystki w rejestrze systemowym - nic to nie daje.

Najciekawsze jest to, że kiedyś grałem w tę grę na tym kompie - przy czym miałem wtedy GTS 450, teraz mam GTX 650. Może to przez to? Chociaż robiłem totalne czystki po sterownikach do tamtej karty graficznej, a w ustawieniach startowych gry mam do wyboru tylko tego GTXa.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? Miał ktoś taki problem z tą bądź inną grą?

EDIT: Nie wiem co, nie wiem jak, nie wiem dlaczego, ale gra zaczęła działać… przynajmniej na razie…