The Settlers

Czy wie ktoś może co powinienem zrobić, zby mieć głos w grze The Settlers 1?? Gram na WinXP. Próbowałem nawet grać na emulatorze, ale tam jest tylko muzyka, nie ma efektów dźwiękowych a w dodatku gra chodzi troche wolno :frowning:

inaczej niż na emulacji tego nie odpalisz ;]

użyj DOSBoxa i dla ułatwienia konfuguracji użyj front end do tego np. D Fend ( http://members.home.nl/mabus/dfend.htm ) programik znacznie ułatwi ci uruchamianie staroci :lol:

No tak ale ja nie potrzebuję emulatora żeby odpalić grę, bo gra mi chodzi. Mnie tylko chodzi o to żeby mieć głos.

ehhhh.

pod XP nie ma DOSA :!: stare gry jak np. Settlers uruchamiane są spod DOSA :lol: żeby uruchomić to pod XP potrzeba coś co pozwoli tego dosa emulować 8)

to samo tyczy się głosu :wink: program DOSBox pozwala emulować archaiczne SoundBlastery i karty VGA :wink:

Nie tylko to,stare gry i programy pod DOSa korzystają odrazu z zasobów sprzętowych,w Dosie się tylko wywoływało przerwanie,a Windows NT,2000,XP już na to nie pozwala,wszystko odbywa się przez sterowniki systemu,sterownik dostaje polecenia od systemu i dopiero steruje urządzeniem,to jest jedna z przyczyn niedziałania starych programów dosowskich

Co za czasy, trzeba emulowac gry z PC pod PC :stuck_out_tongue: