The sims 2 problem z uruchomieniem

(Cina) #1

Witam, Mam problem z uruchomieniem gry the sims 2 podstawa, gra już kiedyś chodziła na komputerze , komputer został wyczyszczony łącznie z rejestrem, w tej chwili gra sie wgrywa do końca ,nie ma żadnych komunikatów o błędach, gdy ja odpalam włącza się logo the sims i wyskakuje komunikat Some needed files were corrupted during the installation. Please reinstall The Sims2" . Gra to oryginał. po reinstalacji to samo

(Zeus__) #2

Sprawdzałeś może czy płytka jest porysowana, zniszczona, czy twój napęd optyczny pracuje prawidłowo ? Taki komunikat wskazuje jednak na to że gra została zainstalowana nieprawidłowo. Jaki masz system ?

(Cina) #3

Witam dzięki za szybką odpowiedz. System xp , płytka ma drobne ryski ale w czasie wgrywania nie ma żadnych błędów na koniec jest komunikat ze wszystko jest ok. Jeszcze jedno gdy chcę odinstalować nie działa unistal muszę robić to ręcznie. Z tego co szukałam po necie to przy zniszczonych płytach wyświetlają sie już komunikaty o błędach w czasie instalacji a tu jest wszystko ok do momentu uruchomienia. napęd ok sprawdzony na innych grach o zbliżonych wymaganiach

(Zeus__) #4

Nie w każdym przypadku, użyj programu total uninstall i odinstaluj grę. EasyClaner, wyczyść śmieci które masz w systemie, uruchom ponownie system, spróbuj przekopiować, “żywcem” płytkę(i) z grą np na dysk twardy wtedy zobaczysz czy napęd nie ma problemów z wykonywaniem operacji. Następnie spróbuj przeczyścić swój napęd i spróbuj zainstalować grę od początku z domyślnymi lokalizacjami podanymi przez instalator

(Cina) #5

"spróbuj przekopiować, “żywcem” płytkę(i) z grą np na dysk twardy"chodzi o skopiowanie programem alkohol? nie bardzo wiem co oznacza kopiowanie żywcem ,po poprzednim czyszczeniu tez używałam EasyClanera, spróbuje teraz odinstalowac tak jak piszesz tylko odp. co z tym kopiowaniem

(Zeus__) #6

Skopiowanie żywcem oznacza, byś po po prostu pliki z płytki za pomocą komendy kopiuj-wklej skopiował na swój dysk twardy tylko w tym celu by sprawdzić czy podczas kopiowania nie wystąpią błędy

(Cina) #7

zrobiłam wszystko jak pisałeś płytka skopiowała sie bez błedów, więc płyta jest ok,a tym sie martwiłam bo płyta kupiona jako używana problem był w czyms innym, miałam zainstalowany program comodo internet security i mimo że program w czasie instalacji był wyłączony to blokował plik wykonalny autorun exe. Po odinstalowaniu programu comodo wgrałam grę na nowo i wszystko poszło już jak z płatka. Gra sie zainstalowała i ruszyła. Dziękuję za pomoc teraz musze wgrac inny program antywirusowy nie chcę już ryzykowac z comodo :smiley:

(Zeus__) #8

Tak, często z Comodo występują podobne problemy. A odnośnie antywirusa lepiej sobie zmienić na avast albo poczciwego nod32, chociaż on nie jest super extra, ale na pewno uchroni nie przed jedną infekcją