The sims 2 problem z uruchomieniem

Witam, Mam problem z uruchomieniem gry the sims 2 podstawa, gra już kiedyś chodziła na komputerze , komputer został wyczyszczony łącznie z rejestrem, w tej chwili gra sie wgrywa do końca ,nie ma żadnych komunikatów o błędach, gdy ja odpalam włącza się logo the sims i wyskakuje komunikat Some needed files were corrupted during the installation. Please reinstall The Sims2" . Gra to oryginał. po reinstalacji to samo

Sprawdzałeś może czy płytka jest porysowana, zniszczona, czy twój napęd optyczny pracuje prawidłowo ? Taki komunikat wskazuje jednak na to że gra została zainstalowana nieprawidłowo. Jaki masz system ?

Witam dzięki za szybką odpowiedz. System xp , płytka ma drobne ryski ale w czasie wgrywania nie ma żadnych błędów na koniec jest komunikat ze wszystko jest ok. Jeszcze jedno gdy chcę odinstalować nie działa unistal muszę robić to ręcznie. Z tego co szukałam po necie to przy zniszczonych płytach wyświetlają sie już komunikaty o błędach w czasie instalacji a tu jest wszystko ok do momentu uruchomienia. napęd ok sprawdzony na innych grach o zbliżonych wymaganiach

Nie w każdym przypadku, użyj programu total uninstall i odinstaluj grę. EasyClaner, wyczyść śmieci które masz w systemie, uruchom ponownie system, spróbuj przekopiować, “żywcem” płytkę(i) z grą np na dysk twardy wtedy zobaczysz czy napęd nie ma problemów z wykonywaniem operacji. Następnie spróbuj przeczyścić swój napęd i spróbuj zainstalować grę od początku z domyślnymi lokalizacjami podanymi przez instalator

"spróbuj przekopiować, “żywcem” płytkę(i) z grą np na dysk twardy"chodzi o skopiowanie programem alkohol? nie bardzo wiem co oznacza kopiowanie żywcem ,po poprzednim czyszczeniu tez używałam EasyClanera, spróbuje teraz odinstalowac tak jak piszesz tylko odp. co z tym kopiowaniem

Skopiowanie żywcem oznacza, byś po po prostu pliki z płytki za pomocą komendy kopiuj-wklej skopiował na swój dysk twardy tylko w tym celu by sprawdzić czy podczas kopiowania nie wystąpią błędy

zrobiłam wszystko jak pisałeś płytka skopiowała sie bez błedów, więc płyta jest ok,a tym sie martwiłam bo płyta kupiona jako używana problem był w czyms innym, miałam zainstalowany program comodo internet security i mimo że program w czasie instalacji był wyłączony to blokował plik wykonalny autorun exe. Po odinstalowaniu programu comodo wgrałam grę na nowo i wszystko poszło już jak z płatka. Gra sie zainstalowała i ruszyła. Dziękuję za pomoc teraz musze wgrac inny program antywirusowy nie chcę już ryzykowac z comodo :smiley:

Tak, często z Comodo występują podobne problemy. A odnośnie antywirusa lepiej sobie zmienić na avast albo poczciwego nod32, chociaż on nie jest super extra, ale na pewno uchroni nie przed jedną infekcją