The Sims 3 - błąd instalacji gry z Origin - Windows 8

Siema , ściagłem dzisiaj The Sims 3 z Origin i gdy je instaluje pokazuje mi taki błąd

>SetupNew\setup.cpp (140)

PAPP:

PVENDOR:

PGUID:

$

@ Windows Vista Service Pack 0 (9200)

IE Version 9.10.9200.16484

Mam windows 8 prosze o pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

Jak dla mnie, błąd jest tutaj - posiadasz Vistę bez Service Pack’a. Koniecznie zainstaluj jego najnowszą wersję - SP2 - i dopiero po tym procesie rozpocznij ponownie instalację gry.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus ale ja nie mam windows vista , chyba że to nie od tego zalezy móglbys mi wytłumaczyc ?

Posiadam Windows 8 i czy ten pack nie zaszkodził by temu systemowi czy mam teraz ?

Jestem zielony w tych sprawach.

Ściągnij jeszcze raz uszkodzony instalator.

@mrFreeze , a dokaldniej :D?

i nie wiem dlaczego do tematu został dopisany “Windows Vista” skoro napisalem w poscie ze mam Windows 8

Hej,

Oczywiście jeśli posiadasz Windows 8, to nie instaluj dodatku, który wskazałem. Zresztą i tak nie byłoby możliwe jego zainstalowanie, bo system krzyczałby, że to zła wersja.

:arrow: Jaka to dokładnie wersja systemu? Nie jest to przypadkiem jakaś wersja modowana czy w inny sposób zmieniana?

Chodzi o ponowne ściągnięcie instalatora gry poprzez Origin.

:arrow: Spróbuj też uruchomić instalację gry nie dwuklikiem, a klikając prawym klawiszem na plik instalacyjny i z menu kontekstowego wybierając polecenie Uruchom jako administrator. Potwierdź w komunikacie przyciskiem Tak - pojawi się ten sam błąd?

To ja, gdy próbowałem doprecyzować tytuł dodałem tę informację. Mógłbym przysiąc, że wcześniej tej wzmianki o Windows 8 nie było…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie próbowałem uruchomić jako administrator bo nie mam żadnej ikonki. Oto screen :

ksmmi87ihi7d43qj4.png

Czyli mam od nowa pobrać , gre i to pomoże ?

A informacja o Windowsie 8 była odpoczatku tego tematu nic nie edytowałem , może nie zauwazyłes :slight_smile:

Hej,

Nie mogę dać 100% gwarancji, że pomoże. Ale warto spróbować.

Nie przeczę, jest to możliwe. :smiley:

A na początku pobierania gry nie wskazujesz folderu, do którego instalator gdy ma się ściągnąć? Przyznaję, że ze Steam’a korzystałem, z Origina niestety nie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znalazłem folder z Simsami uruchomiłem instalator jako administrator i wyskakuje ten sam błąd.

A jeżeli pobiorę grę od nowa i będzie ten sam problem , to macie jakieś inne pomysły ?

I pytanie jak usunąć ta grę , żebym mógł pobrać ją od nowa z Origin bo jak usuwam folder to nic nie daje …

https://help.ea.com/pl/article/manually … ing-origin

Napisałem już wcześniej do EA HELP i dostałem przed chwila odpowiedź że mam wysłać im Raport DxDiag oraz Client_Log teraz czekam na odpowiedź , może maja jakiś sposób.

@mrFreeze dziękuje za linka ;D przyda się

Hej,

Co rozumiesz pisząc, że usunięcie folderu nic nie daje? Generalnie powinno się usunąć plik instalacyjny gry - ten, który uruchamiałeś też jako Administrator - i bez problemu powinno ściągnąć się nowy.

Skoro chcą logu DirectX’a, to może warto uzupełnić istniejące biblioteki DirectX 11 o komponenty Directa 9c. Pobierzesz je stąd. Po ściągnięciu należy zawartość wypakować do folderu, a następnie uruchomić pliczek DXSetup.exe.

predox , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

A możesz mi powiedzieć do jakiego folderu mam wrzucić te pliki z DirectX 11 ? Twoim zdaniem rozwiązało by problem z instalacją ?

Edytowałem dwa poprzednie posty :wink:

Hej,

Nic nie masz nigdzie wrzucać - instalator po prostu sam skopiuje odpowiednie pliki do odpowiednich folderów. :slight_smile:

Nie mam takiej pewności - na pewno to nie zaszkodzi. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem te pliki z DirectX 11 i nadal ten sam problem z instalacją Simsów. :frowning: No chyba , że coś źle zrobiłem z tym instalatorem DirectX.

Myślę , że będę musiał je od nowa ściągnąć… Ale poczekam jeszcze na odpowiedź EA.

Hej,

Tak naprawdę to elementy platformy DirectX 9c. Następne - czytaj nowsze - wersje DirectX’a nie są dostępne w postaci osobnego instalatora.

Jeśli instalowałeś według wytycznych - Po ściągnięciu należy zawartość wypakować do folderu, a następnie uruchomić pliczek DXSetup.exe - to wszystko powinno być ok. Oczywiście wcale to nie oznacza, że skoro gra nadal nie działa, to źle zainstalowałeś tego DirectX’a. Możliwe jest, że problem nie leży w DirectX’ie.

Jeśli nie masz internetu, w którym płacisz za wykorzystany transfer, to nie ma na co czekać. Pewnie i tak w odpowiedzi będzie prośba o ponowne pobranie instalatora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zgadza się zrobiłem dokładnie to co wyżej napisałeś z DirectX 11.

Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale gdy uruchamia się gra Saints Row 3 wyświetla mi się okienka z zapytaniem na jakim Direxie mam grać więc z tym jest chyba wszystko ok. Odpowiedzi od EA jeszcze nie dostałem wiec będę musiał się teraz trochę namęczyć z tym ręcznym odinstalowaniem gry z Origin.

Tylko nadal nie wiem jak odinstalować ta grę ;/

Pozdrawiam.

Dodane 28.08.2013 (Śr) 11:34

Okej rozwiązałem problem :smiley:

Usunełem instalator do kosza i ponownie przeniosłem go do folderu z grą i instalacja zaczeła działać tylko jest jeszcze jeden problem gdy właczam teraz The Sims 3 pokazuje mi okienko , że nie znalazło Launchera TheSims3.exe ;/

Odinstalowałem gre i znowu to samo.

Może mi ktoś tylko powiedzieć jak usunąć te gre zebym mógł od nowa ją pobrać z Origin ?

Hej,

Tak, to oznacza, że powinny być w systemie widoczne komponenty zarówno DirectX’a 9, jak i wyższych.

Przeczyszczenie rejestru i dysku przy pomocy CCleanera powinno pomóc.

Oki, widzę, że w ogóle założyłeś nowego posta w tej sprawie, więc to już chyba nieaktualne. :slight_smile: Ale skoro deinstalacja się powiodła, to ściągamy instalator jeszcze raz i instalujemy. Tym razem z sukcesem?

Pozdrawiam,

Dimatheus