THE SIMS 3 - gra wyłącza się

Witam, wiem, że temat był wałkowany mnóstwo razy na forum, przejrzałam większość wątków, jednak żaden sposób mi nie pomógł, a chyba próbowałam wszystkiego, jestem już totalnie zdesperowana i naprawdę bardzo proszę o pomoc.

Jestem posiadaczką TS3 oraz wszystkich dodatków i akcesoriów, jakie do tej pory wyszły (oryginalnych) oraz laptopa SAMSUNG modelu SF311/SF411/SF511 z windowsem 7 (nowy, zakupiony miesiąc temu, żadnych wirusów, żadnego zamulania, wszystko działa dobrze i sprawnie) o parametrach zgodnych (a nawet dużo lepszych) z wymaganiami gry, a mianowicie:

-procesor: Intel Core i5-2410M 2.30 GHz

-RAM: 4,00 GB

-karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 520M (najnowszy sterownik - z 15.10.2011r., uaktualniałam ze strony producenta podczas desperackich prób naprawy simsów)

-service pack 1, directx 11

Wszystko szło dobrze, do czasu…Parę dni temu gra sama zaczęła się wyłączać, a system windows informować, że wystąpił błąd, którego rozwiązanie postara się znaleźć (nie znajdował). Po jakimś czasie zaobserwowałam, że gra zawiesza się tylko wtedy, gdy zacznę robić coś ze ścianami (pokrycie/budowa ścian, półścianków, stwórz styl ścian itd.). Kiedy tylko kliknę na nie i zacznę coś robić, to po dosłownie max. 2 minutach wyłącza mi się gra z komunikatem błędu. Poza tym, simsy ogólnie ‘zamulają’, ciężko chodzą, czego wcześniej nie było. Zmniejszałam już oczywiście ustawienia grafiki (nawet na te minimalne!), lecz i to nic nie dało. Próbowałam już chyba wszystkiego, co napisane na tym forum i googlach (pierwsze co, to odinstalowałam wszystkie dodatki razem z podstawą i zainstalowałam na nowo, sprawdziłam, czy sterownik do karty graficznej jest aktualny- nie był, więc zaktualizowałam; aktualność directx również sprawdziłam. Znalazłam sposób dotyczący ustawień kompatybilności z Windowsem XP, zrobiłam wszystko według porad, odpaliłam grę z tego skrótu - nie zadziałało. Myślałam nawet, że to może związane z akurat tą grą, więc stworzyłam nową - nadal nic). Nie wiem, czego jeszcze nie próbowałam, a jeśli coś takiego jest i może pomóc, to bardzo proszę o wskazówki…:<

Po przeczytaniu tego posta postanowiłem sprawdzić u siebie co to może być. Też mam wszystkie dodatki, tak na marginesie.

Piszesz, że poza błędem i wyjściem do windows są problemy z wydajnością gry i to mnie naprowadziło na trop bo u mnie było to samo gdy włączyłem dzisiaj Zwierzaki. Mam Simsy 3 zainstalowane m.in. na laptopie z Intel Core i5 i grafiką NViDiA GT 420M i na nim sprawdziłem co może być przyczyną bo najbardziej przypomina konfigurację Twojego sprzętu. Zwykle nie ja gram w tą grę, chociaż przyznam się, że czasem zagram, a co tam.

Do rzeczy:

Problem jest z NViDiA Optimusem http://www.nvidia.pl/object/optimus_technology_pl.html (najprawdopodobniej masz też).

Gra uruchamia się na grafice zintegrowanej z procesorem, nie wiadomo dlaczego NViDiA jeszcze nie zaktualizowała profilu dla dodatku Zwierzaki.

Wejdź w Panel sterowania NVIDIA (prawy klik na pulpicie), potem na zakładkę Zarządzanie ustawieniami 3D (po lewej), następnie Ustawienia programu (po prawej), kliknij na dodaj i wskaż plik TS3W.exe znajdujący się w lokalizacji …The Sims 3\Game\bin\TS3W.exe Następnie Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu, z rozwijanej list wybierz Procesor NVIDIA o dużej wydajności i na koniec zastosuj zmiany.

Teraz uruchom grę i sprawdź czy jest lepiej. Napisz czy pomogło.

Tak to powinno wyglądać

nvts3optimus.th.png

Uploaded with ImageShack.us

P.S. Właśnie zauważyłem, że jednak nie mam wszystkich dodatków zainstalowanych, brakuje Imprezy w plenerze bo Luksusowego wypoczynku jeszcze nie ma.

dziękuję baardzo za odpowiedź, myślałam, że pomoże, ale niestety…włączyłam z nadzieją te durne simsy i kiedy tylko kliknęłam na ‘stwórz styl’ na ścianę, to gra od razu wyłączyła się (tzn. najpierw, jak zwykle, dźwięk się zatrzymał, potem zrobiło się czarne tło zamiast gry i pojawił się komunikat, że system windows znalazł problem, którego rozwiązanie postara się wyszukać, oczywiście, jak już pisałam, nie wyszukuje).

W takim razie sądzę, że to może być wina systemu, coś się w nim pokićkało :wink:

Być może ComboFix http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Program,Windows,15526.html coś tu pomoże, jak nie to zawsze możesz na forum wrzucić loga z tego programu, może ktoś kto się na tym zna Ci pomoże usunąć problem. ComboFix wiele nieprawidłowości w systemie naprawia sam ale nie daje rady wszystkiemu, tak że jakby co to masz loga z programu.

dzięki, zaraz spróbuję. a co ciekawe, gra wiesza się tylko wtedy, gdy wchodzę do tego domku, który właśnie chcę dopracować. wcześniej stworzyłam parę innych gier i weszłam np. do jakiegoś apartamentu, dla próby zaczęłam zmieniać ściany itd. - nic, gra śmiga…zaczynam podejrzewać, że to może problem akurat z tym miastem? bo kiedy wchodzę do innych domków na jego terenie, to tak właśnie reagują simsy. mimo wszystko dzięki za pomoc :wink:

Instalujesz aktualizacje gry na bieżąco? Ostatni patch to 1.29 wydany 14-12-2011

http://pl.thesims3.com/community/news.html?selMonth=11&selYear=2011&intcmp=eaint268

Aktualna wersja powinna być: 10.0.96.014001

tak, gra jest aktualna, ale za to podczas kolejnych prób naprawy po zapisie wyświetlił mi się komunikat w samych simsach o błędzie nr 16 (w TS3 błędów jest do 15, ale za to w dodatku zwierzaki znalazłam ‘nieudane kopiowanie luźnego pliku’). Po wyłączeniu się gry, pojawił się ten komunikat: http://i41.tinypic.com/243l2kz.jpg , a gdy kliknęłam w szczegóły: http://i43.tinypic.com/2v8h6yw.jpg

No to już Pani wie jakiego pliku brakuje, proszę go ściągnąć, dograć i sprawdzić czy zadziała.

pakuu, znalazłam w googlach, że ten plik to problem z flash playerem, ale nie wiem, czy to ma jakiś związek z grą. mimo wszystko najpierw spróbuję odinstalować każdą część razem z podstawą i sprawdzać po instalacji po kolei czy działa, może to problem z jednym dodatkiem.

edit:

jakoś tam sobie poradziłam. z Combofix’a skorzystałam, ale na 4 etapie coś się zacinało i pomagał tylko reset komputera (inaczej nie działał internet). Próbowałam kilka razy i ciągle to samo, więc zrezygnowałam i po wcześniejszym (jeszcze przed użyciem Combofix’a) odinstalowaniu wszystkich dodatków, akcesoriów, no i oczywiście podstawy Simsów 3, zainstalowałam każdą część ponownie. Po każdym zainstalowanym dodatku sprawdzałam, czy wszystko działa dobrze (a w szczególności te nieszczęsne ściany i miasto, które mi się zacinało - Twinbrook). Póki co, mam zainstalowane wszystkie dodatki i akcesoria i działa, nawet na tym mieście. To tak dla kogoś, kto będzie miał podobny problem, co ja. Zobaczymy, co będzie dalej, jak się znowu zepsuje, to na pewno tu wrócę! :wink: (obym nie musiała). Dzięki za pomoc.

Cześć, mam ten sam problem. Laptop jest nowy, z nowym w7 i prockiem i5.

Przeglądałem internet i odnalazłem bardzo dużo wypowiedzi dotyczących tego problemu.

Wydawca gry powinien poświęcić trochę czasu na podanie rozwiązania a nie zmuszać nabywców do samodzielnego majstrowania w systemie. Tym bardziej, że niewprawni użytkownicy mogą narobić sobie wiele szkód. Tak na marginesie mam zainstalowanych kilka innych gier z bardziej zaawansowaną grafiką i wszystko jest OK.

Myślę, że producent zamiast wydawać duże pieniądze na reklamę powinien je przeznaczyć na usunięcie bug-a.

Jak na razie zdecydowanie odradzam zakup tej gry.

Pozdrawiam forum.

__Jacek__