The Sims 3 się tnie choć nie powinno na tym PC

witajcie !!

dlaczego sims 3 się tną na moim kompie z podpisu?

To bardzo dobry komputer, 3 razy lepszy niż w wymaganiach gry a mimo to się tnie(Oczywiście chodzi mi o full opcje graficzne)… Nawet GTA IV mi się nie tnie :o

Gra oryginał, sterowniki nowe.

jakieś propozycje?

A po zmniejszeniu detali?Na jakiej rozdzielczości grasz?Najwyższe ustawienia detali są zarezerwowane dla wydajniejszych kart graficznych niż Twoja.

wyłącz antyaliasing itp.

Ten kto w Simsy nie grał, nie wie, że one mają słabą optymalizację…

a skoro to piszę, już wiecie, że mają :smiley: Słaba optymalizacja i tyle :stuck_out_tongue:

Na moim :

Palit Radeon 4870 Sonic @ 775/1000MHz

C2D E7300 2,66GHz @ 3,33GHz

800MHz 4Gb GoodRam CL6 @ CL4 667MHz

się tnie :stuck_out_tongue: nie tak bardzo, bo dosyć mało, ale tnie.

A może masz jakiegoś firewalla lub antyvira który zaczyna wariować podczas grania? Spróbuj zdezaktywować je, może pomóc. Albo ta gra średnio na 4 rdzeniach (?).

Na Radeonie HD4850 chodzi na full bez cięcia i dwurdzeniowy procek amd 2.4. , 4GB ram

w jakiej rozdziałce? Ja gram w 1280x1024

Hehe. Nie mam nawet zainstalowanego antywirusa, zapora wyłączona :twisted:

no też mi się tak wydaje

Puść ich na minimalne graficzne, czyli bez jakichkolwiek bajerów i w rozdzielczości 1024x768. jeśli wtedy nie będzie cięło to zwiększaj poziom detali aż do momentu włączenia takich aż zacznie ciąć, co będzie oznaczało, że konkretny efekt może negatywnie wpływać na wydajność.

Jeśli nawet na minimalach będzie cięło to albo tragiczna optymalizacja (na nie nowe już) quady, bądź jakieś problemy ze sterami, directem, systemem…Może w kolejnej wersji sterów wyjdzie optymalizacja dla tej gry, nvidia często wypuszcza stery które podnoszą wydajność np o 30 %.

1440x900 ekran w 16:10

Ja gram na 1280x1024 full wszystko nawet się nie tnie czasami jak wracam kamerą na dom to wtedy się muszą obiekty wczytać (jakieś 6s)

Wyłączę antyaliasing i wtedy zobaczę jak mi się gra.

Tobie radzę to samo. Musimy cierpliwie czekać na łatkę od EA :stuck_out_tongue:

spokojnie, one się tną tylko minimalnie - mogę na luziku grać z wszystkim na full.

Minimalnie to one chyba wszystkim się tną,u mnie było podobnie.Ogólnie to przycinanie jest zauważalne przy przesuwaniu otoczenia.

Ja na konfigu z podpisu i rozdziałce full HD mam 200-250fps ;O

Kiedy ja gram, też mi się leciutko tnie, ale da się jakoś grać.

Może coś z kompem (programy w tle, antyvir) bo u mnie na maxa przy 1680x1050 nie tnie się wcale.

no, dokładnie

Możliwe że to wina dysku i przycina podczas wczytywania ;p

To żeś się obudził po dwóch miesiącach. To nie żadna wina dysku twardego. Właściwie to już wszystko napisano.