The Sims 3 - wyłączanie komputera pod czas gry

Mam problem.Może ten temat był już poruszany ale, nie mogę znaleźć.Mam the sims 3.Podczas gry gdy tworzę sima wyłącza mi się całkowicie komputer.Gdy zainstalowałam pierwszą wersję (jedynkę) również mi się wyłączyło.Gdy komputer chodzi cały dzień także się wyłącza.Ale po kilku godzinach!Natomiast podczas gry po paru minutach!Sprawdzałam już inne gry i komputer działa!Na początku grałam na dysku C następnie zainstalowałam na dysku E.To nie pomogło!Proszę o pomoc.Z góry wielkie dzięki

Hmm, to nie jest problem z grą a z komputerem. Gra Ci nie wyłączy komputera nagle od prądu. Jeżeli komputer się wyłącza nawet w normalnym użytkowaniu to najprawdopodobniej zasilacz. Sprawdź czy nie grzeje się on, jak np. grasz.

klara97 , gra oryginalna?

Wygląda na sprawę z sprzętem. Tak więc:

  1. Podaj napięcia zasilacza na wszystkich liniach (miernikiem lub z programu Everest)

  2. Sprawdź pamięci RAM programem MemTest.

  3. Podaj temperatury podzespołów.

  4. Wyczyść kompa CCleanerem (niezwiązane za bardzo, ale nie zaszkodzi :wink: )

Wyniki swych działań opisz na forum.

No tak ale, ten program CCleaner nie wykasuje mi wszystkich programów?A gra jest orginalna.

Skasuje tylko to, co przeszkadza w działaniu systemu.

Ale to raczej wina sprzętu, więc najpierw wykonaj wskazówki od 1 do 3. :wink:

A czy nie wystarczy po prostu przeczyścić wiatraczek?Nie znam się na komputerach więc nawet niewiem jak się tymi porgramami obsługiwać ;d

=D> za rozumowanie. :wink:

Zasilacz może kończyć żywot, lub RAM jest strzelony, ale “niezawodne” czyszczenie wiatraczka wszystkie problemy rozwiąże. :wink:

Musimy wszystko sprawdzić, a dopiero potem możesz zawołać kogoś z wyciorem żeby przeczyścił ci “komin”.

:wink:

No dobra.Dzięki za programy.Kompa już przeczyściłam.Co do MemTest przed chwilą go użyłam.Angielskim się świetnie nie posługuję ale to co wpadło mi w oczy już przepisuję : MemTest, and set each to test 757 MB of RAM.Nie przetłumacze tego ale mam nadzieję że ten tekst najwięcej mówi.