The sims 3 z dodatkami się zacina

Witam! The Sims 3 z dodatkami strasznie się tnie.

Podam teraz moje dokładne parametry PC:

Płyta Głowna: gigabyte ga-965p-s3

Procesor: Intel Pentium 4 CPU 3.20 Ghz

Zasilacz: nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że bardzo dobry ponieważ niedawno go kupiłem wraz z kartą graficzną

Pamięć RAM: 4 GB (ddr2 lub ddr3 dokładnie nie pamiętam)

Karta Graficzna: Asus EAH4850 1gb ddr3

Jak już mówiłem gra strasznie się zacina przez co gra się nie przyjemnie. Inne gry takie jak gothic 3 też się tną. To wina komputera, czy może czego innego?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Spróbuj zaktualizować sterowniki karty graficznej.

Nawet jak w Panelu Sterowania pokaże, że masz najnowsze, to ściągnij ręcznie z neta.

Miałem podobny problem z The Sims 2 i, o dziwo, pomogło :slight_smile:

Hmm spróbuje zaktualizować tylko nie wiem skąd ściągnąć najnowsze sterowniki :shock: Wiem, wiem kretyn ze mnie :lol: Pomoże mi ktoś znaleźć ?

Jeśli posiadasz Windows XP:

  1. Odinstaluj sterowniki które obecnie posiadasz.

2.Zainstaluj te sterowniki:

http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

Właśnie zapomniałem napisać, że mam Windows 7 64 bitowy.

Może na stronie producenta, kliknij kartę Download, wybierz “Windows 7 64-bit” i rozwiń VGA - wybierz który Ci pasuje.

Odradzam ssać sterowniki ze strony producenta, bo różnie z nimi bywa. Lepiej ze strony producenta chipsetu, czyli w tym wypadku stąd.

Wielkie dzięki, mam tylko jeszcze jedno pytanie. Z tej strony co podał kijek do zassać te wszystkie sterowniki tzn. ATI Catalyst™ 10.5 Suite for Windows 7 (64 bit), ATI Catalyst™ 10.5 Profiles Update itd. czy tylko jakieś wybrane?

ATI Catalyst™ 10.5 Suite for Windows 7 (64 bit) to sterowniki i Catalyst Control Center.

ATI Catalyst™ 10.5 Profiles Update zawiera profile do CrossFireX, ale ciebie to nie interesuje, bo masz jedną kartę graficzną.

ATI Catalyst™ 10.5 Components for Windows 7 (64 bit) to tylko sterowniki i Catalyst Control Center (osobno).

ATI Catalyst™ 10.5 Optional Downloads for Windows 7 (64-bit) to jakiś konwerter wideo i HydraVision (osobno)

Więc interesuje cię tylko pierwsza pozycja (ATI Catalyst™ 10.5 Suite for Windows 7 (64 bit)).

Zassałem i zainstalowałem te sterowniki. Po zainstalowaniu wyskoczył mi komunikat “No Ati graphics driver is installed, or the ATI driver is not functioning properly. Please install the ATI driver appropriate for your ATI hardware”, i że wykrywa kartę ATI Radeon HD 4800 Series, a ja mam inną. Wydaję mi się, że gra chodzi jeszcze gorzej nie przedtem.

Wygląda na to, że usunąłeś sterowniki, czyli zainstaluj jeszcze raz, z tego właśnie pliku, którym je odinstalowałeś.

To nie model karty, tylko seria, a twoja karta właśnie z takiej pochodzi.

Aha dzięki i sorry za pomyłkę. Wiecie z jakiej przyczyny ten komunikat wyskoczył?

Powodem wyświetlenia się tego komunikatu jest brak zainstalowanych sterowników.

Hmm to nie wiem co zrobić bo cały czas jak instaluje te sterowniki to się wyświetla ten komunikat. Może ściągnę te sterowniki jeszcze raz.

W tym linku co mi podałeś kijek jest teraz jakaś nowsza wersja tych sterowników, 10.6. Ona też może może być?

I jeszcze jedno jak będę odinstalował sterowniki to wystarczy je usunąć z menadżer urządzeń->karty graficzne czy też ręcznie foldery usunąć?

Z góry dzięki za odpowiedzi