The Sims / Vista

Witajcie.

Kupilem sobie laptopa z systemem Vista Home Basic. Jest tam gra The Sims Historie z bezludnej wyspy. Jak chce ja wlaczyc, pisze, ze musze wlozyc CD, ale nie mam zadnego CD. Odnalazlem folder w program files i tam jest instalka, ktora po wlaczeniu chce aby podac jej kod ale skad go wziasc? Znalazlem jakis ale on ma wiecej znakow niz musze wpisac. Co mam zrobic. W necie znalazlem, ze jest to gra dolaczona do systemu.

Zobacz czy w papierach nie masz tego klucza.

Co do tej płyty to mi się wydaje, że ją się montuje w wirtualnym napędzie i powinno działać.

Szukalem ale tam sa same dokumenty od kompa. gwarancja i od laptopa jak go urzywac, od programy HP recovery cos tam. Nic nie znalazlem od gry. A chcialbym sobie w nia pograc… mozna jeszcze jakosc to uruchmic?

No napisałem jak ją uruchomić. Zainstaluj Daemon tool lub alcohol 120 i zamontuj obraz płyty.

Oki mam ten program alcohol 120. Mozesz mi powiedziec co mam teraz zrobic?

NA dole masz wirtualne napędy > PPM zamontuj obraz > podajesz lokalizacje obrazu i Otwórz.

Zrobilem tak:

Kliknelem na dole napedy wirtualne. I tam mialem liczba nepedow wirtualnych na 0 wiec zrobilem 1 a na dole bylo ID producenta i takie tam. Kliknelem ok. I na dole mam ten dysk wirtualny. Co mam teraz zrobic? Bo jak chce dodac cos z tego folderu progam files to ciagle mi sie foldery otwieraja i nic nie dodaje.

To może troche inaczej:

W alcoholu klikasz plik > opcje > napędy wirtualne > menu kontekstowe > zaznacz wszystkie > ok

Teraz przechodzisz tam gdzie jest ten obraz i PPM na niego > Zamontuj obraz.

ale jaki obraz? Jak wchodze w ten program files to tam sa foldery, uninstal. jak to wyglada? Co to PPM?

PPM to prawy przycisk myszy.

A obraz to taki plik najczęściej z rozszerzeniem .iso i go montujesz w wirt. napędzie. wikipedia.

Sa foldery: Support, TSData, TSBin do tego EAIInstall i to jest plik DLL i unistalki.

To są foldery gry już zainstalowane.

Gdzie masz instalke tego??

Mam to w folderze Support

To tamto nie jest do instalacji…

To ja już niewiem. Można by ściągnąć no-cd, ale… to nielegalne.

Kur… to ja nie wiem. Skoro dolaczyli to do systemu to musi isc to jakos odpalic. Jak oni utrudniaja niech ich szlag…!

W ostateczności może ściągnąć no-cd, bo gra jest legalna…

Tak tez zrobilem i gra dziala. Dzieki za pomoc :slight_smile: