The Witcher 3 Steam, konto współdzielone, Allegro. Pytanie

Na Allegro można wyrwać The Witcher 3 za 4,99 z tym, że jest to konto współdzielone. Wg. opisu:

Kupując na naszej aukcji otrzymujesz:

** Nie ograniczony czasowo dostęp do konta*
** Dostęp do aktualizacji oraz warsztatu STEAM*
** Pełne wsparcie techniczne przy instalacji i uruchomieniu*
** Wszystkie aktualne dodatki oraz te które ukażą się w przyszłości.*
** Konto zabezpieczone STEAM GUARD*

Na kontach nie można zmienić loginu, hasła oraz adresu email. Gra możliwa tylko w trybie offline.

Brak możliwości gry w trybie multiplayer.

Konta są współdzielone, korzystają z nich inni kupujący i pobierają ich zawartość. Nie przeszkadza to w żaden sposób podczas rozgrywki.

Któryś z forumowiczów kupił w ten sposób gre?

I nie chodzi mi o to, że chce kupić grę, ale często przeglądajac Allegro, spotykam się z takimi aukcjami.

Jeśli pytasz, czy ktoś kupował, to znaczy, że chodzi Ci po głowie kupno.

Jak masz kompa, który pociągnie W3 w znośnej jakości to i stać Cię na 49PLN za wersję GOTY (to nie jest standardowa cena, ale na każdej praktycznie promocji tyle ta gra kosztuje na Steam, pewnie następna będzie w okolicach wiosny, więc gdzieś w marcu).

Taka forma “sprzedaży” gier to po pierwsze łamanie licencji - bo kupując/wypożyczając grę na Steam, robisz to dla siebie, ewentualnie możesz się nią dzielić przez wbudowane w klienta family sharing, tymczasem tutaj ta sama gra jest wielokrotnie sprzedawana.

Po drugie - nie wspierasz twórców gier tylko januszy, którzy nabijają sobie kieszenie czyjąś pracą.
Dodatkowo nigdy nie wiesz kiedy takie konto zniknie i nie możesz korzystać z niektórych funkcjonalności Steam, np. achivmentów (dla niektórych to ważne).

Ogólnie to bardzo zła praktyka - która, zresztą, powinna być przez takie Allegro zabroniona i aktywnie kasowana z portalu, ale jak widać prowizja ważniejsza - zwłaszcza w tych czasach gdzie gry praktycznie leżą na cyfrowym chodniku za darmo do wzięcia (w pełni legalnie) to wstyd korzystać z takich aukcji.

Pewnie kilka osób by się znalazło, ale głośno o tym nie mówią.

Dzięki. No nie zastanawiam się nad kupnem, wolę wydać te ponad czasami 100zł, 200zł i mieć spokój. Ale, widząc często takie aukcje, zacząłem zastanawiać się, czy to jest legalne i dlaczego ludzie kupują. Z tyłu głowy kupując na takiej aukcji, ja bym czuł się niepewnie.

Bo nie warto przyznawać się.

Czy będzie działać? Raczej tak.

Czy jest to zgodne z licencją i uczciwe? Nie

To w zasadzie to samo co pirat z torrentów tyle, że masz gwarancje nie dostania w komplecie 20 wirusów.

Na GOG poluj. Tam często W3 Edycja roku (a więc ze wszystkimi dodatkami) często jest w promocji. Ja kupiłem swojego za 30 zł. Tym bardziej, że na GOG grę kupujesz na własność. Możesz sobie pobrać instalator na przykład na pendrive.

Widzę opisy koloryzowane, że dostep do wszystkich dodatków. plus drugie konto z plus 150 grami. Światełko zapala się. Naiwni kupią.

Mam tam gry na GOG’u. To jest chyba polska dystrybucja? Bo już nie jestem pewny.

Naiwni? Raczej “cwaniacy” co myślą, że oszukali system. Jak z Netfliksem, Spotify czy kluczem do Windowsa za kilka złotych. A potem zdziwienie, że konto zablokowane. Albo system ponownie krzyczy o aktywację. Albo operator usługi wycofuje się z danego kraju, bo trafił na cebularzy. Słusznie napisał @kowgli - jak chcesz tanio to już lepiej spiracić niż dać zarobić złodziejowi.

Rozumiem. Ja to chyba przez takich cwaniaków, zacznę kupować gry bezpośrednio przez Launchera producenta.

To znaczy nie wiem co masz na myśli. Wszak W3 to polska gra a GOG to polska firma więc jaką by mieli sprzedawać dystrybucję? Jeżeli pytasz czy dubbing jest polski, napisy polskie to tak, wszystko jest w polskim języku. Zresztą możesz wybrać dowolny język w którym gra ma się z tobą komunikować.

Zawsze masz opcje numer 3: wycieczka krajoznawcza do Lwowa. Wakacje blisko, laptopa bierzesz w plecak i kupujesz 10-20 gier w lokalnej dystrybucji. Z wycieczką wyjdzie pewnie tyle samo co zakup w Polsce, ale masz przy okazji zrobione wakacje. A miasto ładne, polecam. :wink:

Cóż. O to mi chodizło, czy to polska firma. Źle to zrozumiałem i określiłem “dystrybucja”.

Ja wakacje wolę bez komputera w kieszeni. :smiley:

GOG to polska firma i należy do CD Projekt czyli do producenta i wydawcy Wiedźmina. Spokojnie od nich możesz kupować. To bezpieczna inwestycja.