Thermal Shutdown Occured

Witam, mam problem z laptopem, gdy gram długo w jakąś gre to mi sie wyłącza, a czasami po włączeniu wyskakuje error “Thermal Shutdown Occured” Laptop został kupiony w 2013 i miesiąc temu dostałem go od brata. Może i nie nadaje sie do gamingu lecz gram na nim w gry na Geforce Now. Przeczytałem gdzieś na internecie że pomoże “dmuchnięcie” sprężonym powietrzem w wentylator. Sprężonego powietrza nie posiadam więc użyłem odkurzacza, może to zabrzmieć głupio ale rurą do odkurzacza “jezdziłem” po wentylatorach, wtedy problem z wyłączającym laptopem znikał na tydzień, potem aby znów na nim grać to właśnie co tydzień czyściłem wentylator na obudowie
Czy jest może jakiś sposób aby laptop sie nie wyłączał i abym nie musiał go “czyścić” co tydzień? Temperatury CPU podczas gry dochodziły do 70-80 stopni, lecz to dziwne że po osiagnieciu takich temperatur sie wyłączał. I czy jest jakiś program/ustawienie w BIOS’ie aby zmienić liczbę stopni, przy której przekroczeniu ma się wyłączać? Laptopa rozbierać nie umiem, brat mi mówił ze tak było od początku jego użytkowania. Był on kupiony w jakimś sklepie z elektroniką, a nie z ręki. Bardzo prosze o pomoc

Dlatego też, po siedmiu latach użytkowania, daj do serwisu, gdzie oczyszczą skutecznie chłodzenie i wymienią pastę termoprzewodzącą.

Rozebrać, przedmuchać radiatory sprężonym powietrzem, wymienić pastę termoprzewodzącą, złożyć do kupy.

Wykonać w wymienionej kolejności, dbając aby nie uszkodzić przy tym zainstalowanych komponentów.

Nie wiem jaką wydajność potrzebujesz do Geforce Now, ale w ustawieniach profilu zasilania możesz zmniejszyć maksymalne taktowania procesora (procentowo). To powinno rozwiązać problem przegrzewania. Oczywiście wydajność będzie wtedy mniejsza.

1 polubienie