Thinking in C++ - czy to dobra książka dla początkujących?

Kupiłem książkę “myślenie w C++” co myślicie o tej książce? Czy dobra jest dla średnio-początkujących?

Dodam że to jest wydanie II.

PS jeszcze jedno czy lepsze jest od wydania I i czym się różni?

ja czytałam Symfonię C++, na początku podobała mi się, ale jak doszedłem do 500-strony to i zaprzestałem na tej stronie

a czytałeś myślenie w c++? bo chodzi mi o opinie co do tej książki albo porównanie do symfonii c++

“Thinking in C++” jest to jedna z najlepszych książek do nauki C++. Ale według mnie, jak na bardzo początkującą osobę, to tłumaczy ona wszystko nieco za “sucho”, więc ja na początek bardziej bym polecał “Symfonia C++ Standard”. Oczywiście niektóre osoby na tym forum będą miały diametralnie inne zdanie, ale ja swojego nie zmienię. Sam się uczyłem z Symfonii, a potem czytałem Thinking, i według mnie lepiej się wziąć za Symfonię na początek. Ale jeśli już kupiłeś “Thinking…”, to nie ma sensu wydawanie kolejnej kasy na Symfonię. Jeśli masz już “Thinking…”, to najpierw przeczytaj ją. A moja opinia na temat tej książki, a może raczej ocena to 5+, ponieważ jest ona bardzo dobra :slight_smile:

Pozdrawiam.

Symfonia jest najgorszą z możliwych pozycji, natomiast “Thinking in C++” najlepszą z tych co znam oczywiście. Co do zwolenników Symfonii, to czy warto słuchać opinii osób do których nie przemawiają żadne argumenty? Poczytaj sobie temat: “SYMFONIA C++ Pasja C++”.

Taki bardzo początkujący to już nie jestem bo kiedyś zahaczyłem już o C++ i czytałem poradnik na necie ale pytałem się na forum kiedyś czy dobre są poradniki no i powiedziano że nie i polecono mi symfonie ale kupiłem thinking c++

Dzięki za odpowiedź gates22 :slight_smile:

No fakt, nie może być, bo ty uważasz, że jesteś mądrzejszy od wszystkich, a inni są głupsi od ciebie. Taka jest prawda, więc według ciebie jedyne sensowne argumenty to twoje argumenty :wink:

Nie, wg mnie jedyne sensowne argumenty to tylko poparte faktami. Moi subiektywne odczucia tak samo jak i każdego innego nie są argumentami. Przedstawiłem fakt świadczący o tym że Symfonia jest do bani, ale ty ten fakt ignorujesz ponieważ twoi subiektywne odczucia temu faktowi przeczą, więc fakt jest obalony? Proponowałem nie słuchać zdania osób z podobną logiką, ponieważ ich zdania nic nie warte.

EDIT:

Wyróżniłem czerwonym fragment, specjalnie dla niektórych czytelników do których nie docierają żadne fakty i nawet sens wypowiedzi dociera w stanie zniekształconym. Chyba każdy się zgodzi że zdania osób który nie są w stanie zobaczyć całokształtu nie są warte nawet wysłuchania.

ok takie rzeczy to piszcie na PW albo na gg albo dajcie przykłady + i - książki “Symfonia C++” i “Thinking in C++”

Czyli ty sugerujesz, że moje zdanie jest nic nie warte? Jeśli tak, to myśl sobie tak dalej, tylko to właśnie potwierdza moją tezę, że myślisz, iż jesteś mądrzejszy od wszystkich…

13tySmok , gates22 , proponuje prywatna wymianę zdań przeprowadzić na PW. Każdy następny post kosz.