"Thinking in Java" czy "Java.Kompendium progr

(system) #1

Witam

Temat bardziej nadawałby się do działu typu "pytania" ale ponieważ dotyczy on programowania umieszczam go tutaj.

Chciałbym w najbliższym czasie kupić książkę o Javie (jestem zwolennikiem papierowej formy książki a nie ebooka) i zastanawiam się nad dwiema pozycjami:

Thinking in Java

Java. Kompendium programisty

Która z tych pozycji jest lepsza? A może inna książka jest równie godna uwagi?

Dodam że praktycznie dopiero zaczynam "przygodę" z javą i pod takim kątem chciałbym kupić książkę (tak aby podstawy były dobrze wytłumaczone ale oczywiście aby książka zawierała sporo więcej niż tylko same podstawy).

(GL1zdA) #2

Co doThinking, to ma ona równie dużo zwolenników co przeciwników - mnie osobiście nie zachwyciła. Tej drugiej nie znam. Dobra dla początkujących była Core Java, ale ostatnie wydanie dosŧępne w Helionie opisuje JDK 1.3 (czyli mocno przestarzałe).

Osobiście polecam ściągnięcie NetBeans 6.0 i skorzystanie z oficjalnego Tutoriala (zawsze aktualny) oraz knowledge base NetBeans. Przydatne na pewno też będą javadoc'i do najnowszego JDK.

(The Mail Of Mi2) #3

A moim zdaniem nie kupuj drogiej książki. Kup książkę, która nauczy cię podstaw, resztę dociągniesz z dokumentacji i tutoriali na http://www.java.sun.com