Thinkpad t410

witam posiadam zalanego laptopa t410 zalany oranzada nie uruchamia sie sprawdzałem procesor i5m520 działa ram tez dziala dysk rowniez czy to moze byc oznaka ze plyta głowna jest uszkodzona czy ze nie dziala włacznik na klawiaturze nie wiem co zrobic prosze o pomoc dzieki

serwis ?

Bez serwisu się nie obejdzie bo nikt tutaj nie ma magicznej kuli. Nie mniej stawiam na to że kwas wyżarł już odpowiednio dużo w mobo że bez wymiany prawdopodobnie się nie obejdzie.

Wyjąć baterię, nie uruchamiać, wyczyścić. Cukier bardzo skutecznie przyśpiesza korozję , więc nie zwlekać. Klawiatura pewnie do wymiany, ale jakiekolwiek części kupować dopiero po zrobieniu płyty. Jeśli korozja zrobiła swoje, może się okazać, że laptop nie do uratowania, bo wymiana płyty, to albo zabawa bez ekonomicznego sensu, jeśli postawimy na jakieś pewne źródło, albo rosyjska ruletka, jeśli będziemy szukać czegoś taniego.

Typowanie uszkodzenia włącznika jest dość naiwne. W mojej piętnastoletniej karierze serwisowej raz się zdarzyło, że był uszkodzony tylko i wyłącznie włącznik i nic innego:) Natomiast często uszkodzenia włącznika były usterkami wtórnymi, powodowanymi przez ludzi, którzy wierzyli, że jego namiętne naciskanie przywróci sprzęt do życia.