ThinkPad T430s nie wczytuje Windowsa po wymianie dysku

Witam serdecznie mój laptop nie wczytuje windowsa po wymianie dysku ssd. Od razu pisze że na drugim komputerze działa normalnie
Niestety nie mogę tutaj wstawić filmu ale wyskakuje mi boot menu i jak wybieram swój dysk ekran sie odświeża i nie da sie nic innego zrobić. Błagam pomóżcie

Ale że co? Wymieniłeś dysk i zainstalowałeś tam Windwosa? Zrobiłeś jakiegoś klona?

No zainstalowałem windowsa na innym kompie i na innym normalnie działa i startuje a na tym mi wyskakuje booylt menu i rzeczywiście jest mój dysk ale jak go wybieram to sie nic nie dzieje

… bo zainstalowałeś W10 na innym kompie, a nie docelowym? Tak się nie robi, to zwiększa ryzyko komplikacji, acz czasami działa. :wink:

Tak zainstalowałem na innym kompie ponieważ mój Thinkpad nie umiał wykryć pendrive a opcje w biosie które mogłyby to rozwiązać są zablokowane

Musisz ustawić odpowiednio opcje uefi/legacy zależnie w jakim trybie wgrałeś system. Wtedy windows ruszy https://blog.fpmurphy.com/2012/09/lenovo-t430-t530-now-support-uefi-secure-boot.html
Najlepiej jednak utwórz pendrive w schemacie partycji pod uefi i tak też skonfiguruj BIOS.
Co do zablokowanych opcji zablokowane są wszystkie czy tylko te odpowiedzialne za parametry bootowania? Może jest założone jakieś hasło na ustawienia. W tym drugim przypadku włączony secure boot może wyłączać cześć ustawień.

Secure boot jest disabled ale platform mode i secure boot mode jest ustawiony na user mode i standard mode i nie można nic z tym zrobić bo te opcje są niedostępne

A co do tych opcji to są ustawione na Uefi only i też nie można nic z tym zrobić…