Thinkpad x1 i5, i7 8 generacji w 2022r

Szukam jakiegoś taniego solidnego laptopa z bardzo dobrym touchpadem, dobra matrycą tj 300nit, 100proc rgb, full hd, ips. Warto jeszcze szukać poleasingowego thinkapada x1 z procesorem i7 8 generacji, 16GB DDR4 i dyskiem SSD? Jak dlugo to będzie jeszcze używalne? Zastosowanie to Word, Excel, autocad 2d, podstawy, www, jakiś film. Mniej ważne ale fajnie byłoby od święta odpalić jakiegoś nfs czy gta 5.

Widzę że są te wersje w cenie do 3000zl.

Gdzie się jeszcze takie laptopy oprócz Allegro kupuję?

Carbon X1to jedna z lepiej zrobionych serii Lenovo. Wady, praktycznie nienaprawialna matryca jeśli z dotykiem to drożej niż sam laptop, a lubią pękać, cała masa tego jest z uszkodzonymi dotykami na rynku, za grosze. Różnie bywa z gniazdami dysków, lubią w tych modelach sobie odpadać. Poza tymi wadami, całkiem spoko jak na Lenovo, jeden z bardziej udanych cieniasów.
Całkiem nieźle bateryjka trzyma. Dolicz do ceny konieczność wymiany past, rozebrania, wyczyszczenia.

A wiesz może jakie parametry ma w nich matryca? Dotyk mi nie potrzebny, ważne aby podświetlenie było równomierne, nie pojawiały się bad pixele.

Jaką czestotliwosc ma RAM?

Są w ogóle nowe laptopy w cenie 3,5 do 4kzl równie dobrze wykonane, z porównywalnym touchpadem z dobra matryca?

Większość testów tego modelu znajdziesz bez problemu na https://www.notebookcheck.net/, masz zarówno pomiary matrycy (pakowano kilka modeli) jak i wydajność itd.

Podświetlenie jest w miarę ok. matryce przeważnie zupełnie ładne miały te laptopy. Niezłe odzwierciedlenie kolorów i przyjemnie się patrzyło.

Z ładną matrycą masz „taniego” VivoBook 15 OLED. W granicach 4k masz i5-1135G7 z układem Intel Iris Xe Graphics, 16 GB RAM DDR4, SSD o pojemności 512 GB. Ale gładzik tam jest taki sobie. Natomiast ekran OLED, jednak robi swoje, to widać. W podobnych cenach widziałem ZenBooki, również OLED. Ale one są chyba z 13".

Tak, ale to matryca błyszcząca do tego tak jak piszesz gorszy gładzik i jest sporo droższy. Na graniu mi nie zależy w sumie.

Przeglądając oferty sprzedaży tego thinkpada w opisach są zarówno pamięci DDR3 jak i DDR4. Jaka jest tam prędkość RAMu?

Przecież masz jak wół, podane na stronie jaką likowałem rozpiski różnych modeli.

Np. X1 Carbon Gen 9 Memory32768 MB , LPDDR4X-4266, on-board, Quad-Channel. Czyli lutowane w płytę. Tam są moduły niskonapięciowe, znajdziesz jakiś model, to po procesorze namierz sobie recenzję i będziesz miał wszystkie informacje.

Matryce matowe w tych modelach były mniej atrakcyjne jeśli chodzi o barwy niż błyszczące. Wybierało się je typowo w plener, lub do pracy biurowej.