This copy of Windows is not genuine

(Ostryga92) #1

Po włączeniu laptopa wyskoczył mi jakiś komunikat, który może niepotrzebnie zignorowałem. Następnie w prawy dolnym rogu ekrany zobaczyłem napis This copy of Windows is not genuine. Jeżeli się nie mylę chodzi o to że niby mam nieoryginalnego Windowsa, co jest niemożliwe ponieważ laptopa kupiłem trzy miesiące temu w sklepie z wgranym już oryginalnym W7. Proszę o pomoc.

Przeprowadź ponownie aktywację. Windows czasami tak ma. Ni z tego, ni z owego stwierdza że jest nielegalny. Sam tego doświadczyłem, ale jak pisałem na początku, ponowna aktywacja i do dzisiaj działa i już więcej nie krzyczał że jest piratem.

(Ostryga92) #3

A mógłbyś powiedzieć gdzie mam wejść żeby dokonać tej aktywacji? bo nie za bardzo się orientuję. Mam nadzieję, że nie będzie do tego potrzebna płyta z windowsem bo takowej nie posiadam.

(oggi21) #4

PPM w Komputer -> Właściwości i na dole powinno być : Aktywuj teraz albo coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie bo mam oem więc nie muszę aktywować.

(Piotr Jamny) #5

Klikaj na ta ikonkę co tam Ci wyskakuje, jeśli jej nie ma to jak wyskoczy klikaj xD

Nie trzeba płytki, na kompie masz gdzieś nalepkę z kodem (z reguły pod spodem), przepiszesz i będzie git.

(adam9870) #6

Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

di-CULT.png

Okno, które zostanie otwarte przewiń na dół, do części "Aktywacja systemu Windows". Interesuje Cię przycisk typu "Aktywuj system Windows teraz", u mnie go nie ma na zrzucie ekranu, bo ja mam już aktywowany Windows.

di-HFY8.png

Następnie powinieneś mieć do wyboru możliwość aktywacji systemu przez internet (nie zawsze się udaje), albo przez telefon. Jeżeli zdecydujesz się na aktywację przez telefon, powinieneś wiedzieć o nowym numerze służącym do aktywacji produktów.

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar ... ienta.aspx

Dlaczego tak? Bo nie trzeba czekać na żaden komunikat koło zegara.

Inne uwagi:

• klucz z naklejki spod spodu laptopa najlepiej sobie spisz, bo w miarę użytkowania laptopa, ten klucz zapewne się zetrze. Albo zaklej go taśmą bezbarwną.

• gdyby okazało się, że system nie posiada wprowadzonego klucza produktu, to możesz wprowadzić ten spod naklejki

• co ciekawe, jeżeli kupimy laptopa i użyjemy programów do odczytania klucza na zainstalowanym już Windowsie (patrz seriale-microsoft-t80560.html), to ten klucz bywa INNY od tego, który znaleźć można na naklejce pod spodem laptopa

• jeżeli narzekasz na wolne działanie systemu, polecam:

nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

Powodzenia!