Thomson UPC WiFi niski transfer

Witam.

Posiadam router z UPC standardowy Thomson i internet 25mb/s. Wszystko kilka dni śmigało bez problemu na wifi po 20mb/s az do wczoraj gdzie miałem transfer 6kb/s słowni,kilobajtów. Dzień później, czyli dziś mam już transfer na speedtest2.net (tam gdzie wcześniej pokazywało 20mb) max 1mb. Czego może być to wina? Zeby zobaczyć, że mam 6kb musiałem nieźle się naczekać, aż strona z testem się załaduje "/

EDIT 10min później:

i znów mam tragedię, 10kb tym razem, pomocy.

za równo sprzęt jak i usługa jest od jednego operatora/ zareklamuj.

sprawdź na teście prędkości od UPC - http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answe … %3D%3D/p/2

średnio interesują ich “jakieś inne” speedtesty.

No ja mam UPC ale bez routera a z modemem. Zresetuj urządzenie (albo guzik z tył sprzętu albo odepnij zasilacz na 10-15 minut). Jak nie pomaga to dzwoń do nich na infolinie - u mnie nie było nigdy takich problemów a nawet jeżeli mieli awarię sieci czy coś to szybko naprawiali i można było na ten temat bez problemu uzyskać info u nich. Kiedy raz siadł mi modem po 3-4 latach użytkowania to w dogodnym dla mnie terminie (który był już po 24 godzinach) przysłano do mnie technika który modem wymienił, aktywował i po 10 minutach cieszyłem się już w pełni działającym łączem. Resetuj połączenie a jak nie to dzwoń - pomogą :slight_smile:

a czy moze to byc wina przegrzanego routera? Stoi on na dekoderze i razem strasznie się grzeją, osobno w sumie tez, ale mniej. poczekam az router ostygnie, moze cos się zmieni, później jeszcze zresetuje, myślałem o tym wcześniej, ale zapomniałem całkiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wydaje mi się że grzanie nie powinno mieć tu nic do rzeczy, ale możesz spróbować je rozdzielić jak masz taką możliwość. Napisz czy któreś z tych zabiegów pomogły a jak nie to bij śmiało do pomocy technicznej bo nie wiem jak ją inni oceniają ale ja naprawdę byłem bardzo zadowolony z ich usług.

Nic nie pomogło. Net jest bardzo wybiórczy, czasem niała na jakieś 3mb, żeby za chwilę do 10kb spaść :/. Do UPC nie mogę siędodzwonic, bede próbował. Dzięki za rady:)