Thread_Stuck_In_Device_Driver BSOD po instalacji Windows 7 na laptopie Lenovo B50-80

Posiadam laptopa Lenovo B50-80 z procesorem Intel i3-4030U i grafiką Intel HD 4400 z dedykowaną kartą AMD Radeon M330.

 

Przez pierwsze kilka miesięcy pracował z systemem Windows 10 jednak z czasem znienawidziłem go do tego stopnia, że postanowiłem wgrać Windows 7. Z początku wszystko działało super, do póki nie zainstalowałem sterowników do karty AMD i nie uśpiłem laptopa (lub z hibernowałem). Przy próbie wybudzenia nie ma obrazu  a po kilku sekundach laptop się restartuje z błędem BSOD o kodzie 0x000000EA i wiadomością Thread_Stuck_In_Device_Driver. Więcej na temat tego problemu można przeczytać na forum AMD: https://community.amd.com/thread/196942.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić mój problem?

Być może pomoże zmiana w BIOS trybu pracy dysku lub zmiana sterownika do dysku twardego, jeżeli problem pojawia się w trakcie działania Windows.

 

Sprawdzenie dysku

  • Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip
  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)
  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku. Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz
  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter i poczekaj
  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu
  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune
  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.
  • Jak odczytywać wyniki?  Czerwone bloczki oznaczają bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - oznaczają, że jest w porządku.  Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany. Zerknij jeszcze na zakładkę Health w HD Tune i przedstaw zdjęcie na forum.
  • Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).