Throttlestop

Spróbuj ustawić tryb wysokiej wydajności na „99%”, niby czasem pomaga uniknąć zbijania zegarów.


Sadzisz temat za tematem…

Odinstaluj ten program, lub przynajmniej usuń go z autostartu to nie będzie ci wprowadzał błędnych ustawień.

bardzo potrzebuje pomocy z tym bo nie wiem co z tym zrobic gdy wesłem w menadzer zadan jak właczałem laptopa to to było 2.55ghz a teraz 1.77ghz i nie wiem jak to wyłaczyc albo usunąc całkowicie

w tym programie ?

nie stety nie mogę znalesc w menadzerze zadan

Otwórz menu start, znajdź ten program, kliknij prawym i wybierz odinstaluj.

ten program działa tak ze nie ma setupa

a jestem głupi bo ten program trzebuło dac do folderu i tam były jego ustawienia które wystarczyło wziąc i usunąc a ja ten program wypakowałem tylko bez pliku ini w tym problem chyba

po 15 minutach z 2.55ghz zmienia sie na 1.77 zawsze było 2.55ghz mam pytanie czy jezeli zresetuje system do ustawien domyslnych to czy zmieni mi sie taktowanie na domyslne ?

Nie znam tego programu, ale na screenach widzę przycisk „turn off”

Chociaż zakładam, że ten program nie ma nic wspólnego z obniżaniem taktowania. Z jakiegoś powodu go pobrałeś. Prawdopodobnie dlatego, że już miałeś jakieś problemy z przegrzewaniem komputera. Podaj pełną specyfikację sprzętu, oraz wyniki testów obciążeniowych occt (przynajmniej 20-30 min, albo do ustabilizowania wykresów).

pobrałem ten program z powodu takiego ze chciałem miec wiecej fps w gta i zeby nie lagowało

daje specyfikacje gtx 960 m intel core i7 4720hq laptop lenovo y50-70 a reszte to nie wiem

Żadnym, wysoką wydajność i 99% ustawiasz z systemowych trybów zasilania.

Może w przypadku Nvidia trzeba się namęczyć by karta nie próbowała się oszczędzać lub na prądzie (Powermizer by domker).

a jeszcze mam drugą karte jakas intel hd graphics i chyba na niej wyswietla sie obraz

a to w grze jakiej miałem zrobic bo to na pulpicie zrobiłem te testy a nie w grze bo nie wiem

W sekcji monitorowanie pokaż wykres temperatur i częstotliwości.

Wyłacz Szybkie uruchamianie w opcjach zasilania i zresetuj komputer. Mogło coś zapisac sie w sterownikach. Tak wczyta je od nowa

To niby w laptopach normalne, pod matrycę podpinają zazwyczaj integrę, więc Nvidia musi wysłać kompatybilną papkę dla intela z racji próby oszczędzenia na skomplikowanym okablowaniu matrycy.

Niby można z ustawień Windows 10 wymusić by gra używała Nvidii a nie intela jak czujesz, że lecisz na oparach grafiki zintegrowanej.


Bardzo opcjonalnie może Nvidia zawsze używana jest na porcie do zewnętrznego monitora / projektora. Przy bezwzrokowym sterowaniu raczej nie powinno to utrudniać grania.

wyszłem z programu juz

ok problem rozwiązany aczkolwiek nie wiem czy dokonca dlatego musze sie upewnic wystarczyło zmienic takią jedną opcje 69_large to screen z neta . i to zaznaczyc i dac na to co było 25 bo chyba program ustawił ze na 17 czyli 1.77 ghz automatycznie