Thunderbird 10.0.2 - problem z czcionkami

Żeby się nie powtarzać => KLIK <= tutaj opisałem całą sprawę, ale nikt nie umiał mi pomóc.

Może ktoś z Was wie, na czym polega problem i jak mu zaradzić?

A masz jakieś rozszerzenia zainstalowane?

W Thunderbirdzie? Nie.

A gdy wyślesz wiadomość po ludzku, czyli jako plain text, a nie html?

W ‘Opcje wysyłania’ mam ustawioną opcję: ‘przekształcaj wiadomości na format tekstowy’.

Nie pamiętałem takiej opcji i nawet zaisntalowałem na maszynie wirtualnej Thunderbirda, żeby sprawdzić gdzie ona jest, ale nie znalazłem.

9e16b4178240382.jpg

A w ustawieniach konkretnego konta nie ma przypadkiem pozycji “Preferowany format wiadomości”? Używałem Thunderbirda jeszcze jakiś czas temu i wysyłałem wiadomości tylko jako “czysty tekst”.

W zasadzie jeśli chcesz wysyłać wiadomości jako zwykły tekst, to powinieneś w konfiguracji kont, w zakładce tworzenie twojego konta odznaczyć “twórz jako html”. Jednak zanim to zmienisz zdecyduj się, czy chcesz wysyłać wiadomości jako zwykły tekst, czy jako html, bo edytor masz w html, a potem i tak zmieniasz wiadomość na plain text, który nie obsługuje formatowania.

Dodatkowe polecenie:

wyślij do siebie taką wiadomość

Dokładnie tak, jak to napisałem - łącznie z pogrubieniem.

Sprawdź, jak ta wiadomość wygląda w Thunderbirdzie i jak wygląda w kliencie webowym.

marcin’82 - istotnie, w ustawieniach indywidualnych każdego konta jest opcja "Twórz wiadomości w formacie HTML. Odznaczyłem je przy każdym z kont - żadnych zmian.

kamil_w włączyłem tworzenie w html’u i zrobiłem zalecany przez Ciebie test.

W kliencie webowym - wszystko normalną czcionką, tylko wyrazy, które miały być pogrubione, są objęte gwiazdkami.

W TB - czcionka normalna i pogrubiona, z tym, że wyrazy pogrubione objęte są gwiazdkami; czyli to jednak nie była czcionka pogrubiona - dlaczego jednak wygląda inaczej niż normalny Arial - 9?

  • skoro wyrazy, które miały być napisane boldem były w gwiazdkach, to znaczy, że wiadomość finalnie została przekonwertowana do zwykłego tekstu, czyli by pasowało do twoich ustawień.

  • czemu nie wygląda jak Arial? Biorąc pod uwagę te ustawienia to normalne, że czcionka nie wygląda jak Arial, bo masz ustawione inne czcionki :wink:

Ze swojej strony mogę polecić rozszerzenie “Papeteria” lub jakoś tak. Samych papeterii nie stosuję w mailach, ale rozszerzenie to dodaje funkcję, którą wykorzystywałem dość często. Mówię tu o dodaniu zakładki w oknie redagowania wiadomości w formacie HTML, która pozwala na zajrzenie do kodu wiadomości oraz jego edycję.

766dad178248172.jpg

Aktualnie moje ustawienia wyglądają tak i efekt jest ten sam.

Dodane 06.03.2012 (Wt) 18:26

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł w ww. sprawie?