Thunderbird 2 konfiguracja poczty na Gazeta.pl

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu konta z gazety. pl na Thunderbirdzie. Od jakiegoś pół roku odkąd gazeta przeszła na gmail nie mogę sobie poradzić z konfiguracją. przeglądałem stronki z pomocą google ale nie pomogły. proszę o instrukcje krok po kroku.

http://serwisy.gazeta.pl/Odnowa/0,87357,4782564.html#28

Krok po kroku

Zajrzyj -> TUTAJ.

Korzystałem z tego ale rezultatów nie widać nadal nie chce się połączyć.

A jaki jest komunikat w takim razie?

w tej chwili taki Serwer pocztowy nie jest serwer pocztowy imap.gmail.com nie jest serwerem typu IMAP4.

Grzebałem coś z portem i od tego czasu mi się takie coś pojawia jeszcze przed chwilą miałem że login jest zły. (mimo że jest na 100 % dobry) próbowałem tez łączyć się przez protokół pop3 też bez rezultatu.

z tego tez korzystałem http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=77662 i do końca nie wiem czy jak mój adres jest mapet.20@gazeta.pl, to mam go wszędzie wpisywać czy mapet.20@gmail.com

Przecież ten komunikat odnosi się do konta gmail, a nie gazeta.pl, jak pisałeś w poście tytułowym.

Zajrzyj TUTAJ i TUTAJ.

Poczta gazeta.pl to od dawna Google Gmail

pop.gmail.com , port: 995

smtp.gmail.com , port: 465

Czy w Narzędzia -> Konfiguracja kont - w zakładkach twoje_konto@ -> Nazwa konta oraz Konfiguracja serwera -> Użytkownik - masz podany pełny e-mail?

wiem że poczta gazety to poczta gmail i od tego czasu nie mogę skonfigurować thunderbirda.

Enter your full email address (including @gmail.com @your_domain.com) in the Incoming User Name and Outgoing User Name fields, and click Next. jak rozumiesz to stwierdzenie? Jeśli mój adres to mapet.20@gazeta.pl, to co mam wpisać tam mapet.20@gmail.com?

Nie mam tam konta ale raczej @gazeta.pl.

ale niestety ani wpisanie tego ani tego nie pomaga. teraz mam taki komunikat Web login required (failure)

Ustawiłeś to:

Czytałem ale to się nie tyczy thunderbirda podobno Thunderbird ma korzystać z IMAP a nie z POP3 choć próbowałem ustawić przez to i przez to to skutek dalej jest opłakany…

http://mail.google.com/support/bin/answ … swer=86399

Czy podczas zakładania konta w Thunderbird wybrałeś “Gmail”?

nic to nie daje robiłem na te wszystkie sposoby albo ja jestem durny albo to po prostu nie działa. chyba się poddam.

Samo skonfigurowanie gmail to 10 sekund. Musiałbyś usunąć konto i podać jak je konfigurujesz.

eee…tam. Żaden program pocztowy nie korzysta domyślnie z IMAP. Też mam konto na gazeta.pl , ustawiony gmail i wszystko śmiga jak żyletka. Postępuj DOKŁADNIE i ŚCIŚLE według wskazówek pomocy. Inaczej się nie da

Ok tu masz screeny jak mam ustawiony Thunderbird powiedz mi w takim razie jak powinnem mieć lub wyślij mi screeny swoich ustawień będę wdzięczny

29288835bc1.th.png

97961136vh3.th.png

Dostałeś bardzo dokładne informacje co powinieneś zmienić a Ty zamiast się do nich zastosować wpisujesz jakieś bzdury w opcjach. Przeczytaj sobie ze 20 razy pomoc na stronie Gazety bo to jest tak proste, że już bardziej być nie może