Thunderbird - automatyczne kasowanie niechcianych wiadomości

Posiadam najnowszego Thunderbird’a i skrzynkę na portalu tlen.pl. Jej “dobrodziejstwem” w wersji darmowej jest to, że dodaje materiały reklamowe…


…jest jakiś sposób, by te wiadomości z dopiskiem *.o2 były automatycznie kasowane?

Witaj
Wystarczy utworzyć regułę filtru.
Aby wrzucało do kosza lub usuwało z serwera

można też wrzucać z automatu do niechcianych - SpamAssassin

Tą opcję już mam aktywną. Mnie interesuje automatyczne kasowanie wszelkich wiadomości z dopiskiem /o2 na końcu.

Pewnie utworzenie reguły rozwiąże ten problem. Muszę poszukać info jak to zrobić i utworzyć sam (chyba, że ktoś łaskawie mnie nakieruje).

Narzędzia / Filtrowanie wiadomości / Nowy i reszta jak poniżej tylko wklej o2.pl i przenieś do kosza

Twój filtr nie będzie kasował czasem wszystkich maili od posiadaczy skrzynek na o2 i tlen?

Nie lepiej zamiast nadawcy wybrać temat i dalej kończy się na /o2?

1 polubienie

Nie mój filtr tylko Twój, według cytatu:

Dodaj kilka reguł w jednym filtrze (może trochę przesadne zabezpieczenie :wink: )
Jedną z /o2 w tytule
Drugą z jednym słowem, które pojawia się w każdej wiadomości z reklamą
Trzecią z dokładnym adresem nadawcy, nie wiem jaki jest z o2, np. mailing@o2.pl

Wtedy nie powinno wyrzucić innych z mailem o2

Przeczytaj uważnie jeszcze raz i przyjrzyj się uważnie grafice, którą zamieściłem.

@ iJuliusz rozumiem Twój tok myślenia tyle, że wszystkie reklamy przysyłane przez o2 zawierają w temacie końcówkę “/o2” (jak na grafice) i tych wiadomości chciałbym się pozbywać automatycznie.
Nikt pisząc do mnie nie będzie tworzył przecież tematu z dopiskiem “/o2”.
Dla pewności jednak dodam dokładny adres nadawcy. Dziękuję!

1 polubienie

ustaw w nadawcy zawiera: /o2
tak idą reklamy , podobnie w WP