Thunderbird brak maili

Mam problem z mailami w skrzynce odbiorczej w thunderbird. Poginely maile z tego roku, nie ma ich w usunietych, nie ma ich w archiwum. Nie ms rowniez synchronizacji, bo to pop3. Nowe naile sa pobierane

Jaks skrzynka? Wejdž do wersji webowej i zobacz, czy w igole masz to na serwerze.

skrzynka „onet”

skrzynka "onet"

a może usunąć thunderbirda , zainstalować jeszcze raz, a co za tym idzie skonfigurować konto ponownie, lub zainstalować drugi program pocztowy i w nim ustawić pocztę od początku

Jak jest na Onecie kopia wiadomości, bo POP3 mógł zlecać usuwanie z serwera po określonym czasie.

Można też zrobić świeży profil Thunderbird:

(Jak pliki z program files nie są zmodyfikowane np. infekcja czy awaria dysku)


Jak nie masz kopii w Onecie lub archiwzowanego dysku, to lepiej już nie włączać systemu jakby profil aplikacji się całkowicie rozsypał (zostaniesz z uszkodzonymi plikami i napisanymi przestrzeniami z których może by szło odzyskać nieuszkodzone pliki).

Windows nowszy niż XP jak ma włączone przywracanie systemu to może też zabezpieczył stary profil pocztowy: ShadowCopyView - Shadow copy viewer for Windows 10/8/7/Vista

Na GNU/Linux można też używać formatu partycji z ciągłym zapisywaniem różnic.

@baczynski Nie, wejdź na poczta.onet.pl, zaloguj się tam i zobacz, czy nie zniknęło też z serwera. Tak, jak pisał @krystian3w POP3 usuwa z serwera po jakimś czasie (synchronizacja z serwerem). Onet wykorzystuje POP3.

Ale czemu niby pousuwal okreslony czas , czyli msile sirzed roku a starsze zostawil?

Sprawdź przez wersję webową, bo jak tam nie ma, to nic nie zrobisz.

Utworzenie nowego profilu nic nie dalo, sciagnelo tylko nowe maile, teraz bedzie lepiej wrocic fo starego profilu,bo na tym nowym jest jeszcze mniej,trzeba ustawic stary jako domyslny

Nie trzymać tego na dyskach, tylko podłączyć konta pod gmaila i po temacie.

Bo jak usunie pliki lokalnie, to tylko odzyskiwanie danych.

a powiedzcie mi co to za folder w thunderbird msgFilerRules-1.dat.
Na wersji webowej nie ma tych starych maili

To nie folder a jakiś plik z danymi, po nazwie wskazuje to na reguły filtrowania poczty na poziomie Thunderbird.

Czyli moga byc w tym pliku np maile? A jak go otworzyc?

nie będzie w nim maili jak jest malutki np. mniej niż 1 MB i pewnie w notatniku można sprawdzić czy miałeś filtrowanie na PC.

sprawdź czy w danych programu są pliki mbox.
thunderbird domyślnie przechowuje e-maile w jednym dużym pliku mbox na folder.

To plik, który przechowuje informację o filtrowaniu wiadomości dla danego konta pocztowego w Thunderbird. Każde konto w Thunderbird ma taki plik, nawet jeśli nie ma ustawionych filtrów wiadomości. Tam nie znajdziesz wiadomości.

Wiadomości są w plikach z rozszerzeniem msf, np. Inbox.msf, Sent.msf itd. przy domyślnym ustawieniu sposobu przechowywania MBox. Jeśli masz ustawiony maildir (co raczej jest małoprawdopodobnie), każda wiadomość będzie jako plik tekstowy w podfolderze cur.

Sprawdź jeszcze folder „Lokalne foldery”. Jeśli wiadomości zostały usunięte, to już ich nie ma i raczej nie odzyskasz tych wiadomości, jeśli nie masz kopii zapasowej, np. profilu.