Thunderbird czy jest szybszy sposób tworzenia filtru spamu

Jak przychodzi jakaś wiadość, której nie chcę w thunderbirdzie to ją otwieram i klikam na zakładkę wiadomość i klikam na utwórz filtr na podstawie wiadomości i tam zaznaczam, że dana wiadomość od autora ma być przenoszona do kosza.

Czy jest jakiś szybszy sposób tworzenia takich filtrów, bo otwieranie spamu nie jest bezpieczne. Poza tym to trochę trwa. Czy jest inny sposób tworzenia filtrów spamu w thunderbirdzie?

Podświetlasz wiadomość, klikasz na pasku na “Niechciane” i już program wie, że tego typu wiadomości są dla Ciebie spamem i od tej pory bedzie je przenosił do folderu “Niechciane”. Szybciej się nie da, nie potrzeba tworzyć filtrów,

Otwieranie spamu nie musi być niebezpieczne, ważne aby nie pozwolić w takich wiadomościach na wczytywanie obrazków oraz nie otwierać załączników, które w takich wiadomościach czasami (ale nie zawsze) się znajdują.

dz

No właśnie ja tak robiłem, ale chyba tak to nie działało… Czy coś oprócz tego zaznaczenia trzeba coś jeszcze zrobić?

PS

I jak zablokować wyświetlanie obrazków w Thunderbirdzie?

W ustawieniach kont ustaw tak dla każdego skonfigurowanego konta mail:

thunderbirdyy.jpg

Oraz:

opcjel.jpg

ale właśnie coś jest schrzanione, bo każdą nową wiadomość oznacza mi jako spam…

To wiadomość błędnie oznaczoną jako spam podświetl i kliknij odwołanie oznaczenia oraz zresetuj “dane treningowe”.