Thunderbird - czy u Was też tak się dzieje?


(Rlegutko) #1

Witam

Jako klienta pocztowego używam Thunderbirda. Mam do niego podpięte 2 konta pocztowa. Regularnie czyszczę skrzynkę odbiorczą, nadawczą, opróżniam kosz. W tej chwili mam tylko kilka niedużych maili - kilkaset KB.

Ale w czym problem i zarazem pytanie.

Otóż na C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\smh4vpwk.default\Mail są foldery z nazwami moich kont pocztowych, podpiętych do Thunderbirda. W obydwóch folderach są pliki o nazwie "Inbox" (pliki a nie foldery). Sugeruje mi to, że tutaj zapisują się ściągniete poczty. Mimo tego, że w mojej skrzynce jest fizycznie tylko kilka maili, to pliki "Inbox" mają w jednym katalogu ponad 30MB, a w drugim ponad 50MB. Zauważyłem, że w miarę ścągania nowych maili ich rozmiar ciągle rośnie, mimo tego, że regularnie poczty usuwam i opróżniam kosz.

Czy można coś na to poradzić?? Jakoś "odchudzić te pliki", lub zrobić coś, żeby ich rozmiar się ciągle się nie zwiększał??


(Stefe) #2

klania sie podstawowa wiedza na temat obslugi programu... wystarczy uzyc opcji kompaktowania folderow... menu > plik > porzadkuj foldery

kompaktowanie5cp.png

albo rozwijajac bezposrednio menu kontekstowe na konretnym folderze i uzycie opcji porzadkuj folder.

kompaktowanie8xf.png


(Bdrk) #3

A mi się zdaje że ty poprostu usuwasz pliki ale one zostają w koszu więc weż jeszcze je z kosza usuń (mam namyśli kosz w kliencie pocztowym)