Thunderbird i gmail

Witam.

Najnowszy thunderbird nie chce mi współpracować z pocztą gmail, w trakcie pobierania wiadomości mam komunikat “Przesyłanie nazwy użytkownika nie powiodło się. Odpowiedź serwera poczty pop.gmail.com: Username and password not accepted”. Jak je zmusić do współpracy? Proszę o pomoc.

pop3.gmail.com

?

viewtopic.php?f=7&t=213716

Dzięki za odpowiedź. Ja tak zrobiłem i dalej ten komunikat.

Przecież najnowszy Thunderbird posiada mechanizm ułatwionej konfiguracji Gmaila. Wystarczy przy dodawaniu kont wybrać Gmail. Jeśli tak zrobiłeś, oznacza to, że pomyliłeś się z nazwą użytkownika, albo hasłem.

Ustawiłem konto i tak jak pisze Filipsa, oraz ręcznie, i dalej to samo. Co do hasła i nazwy użytkownika to są poprawne (przez przeglądarkę się loguje).

bez 3 tylko pop.gmail.com

oraz ustaw uwierzytelnianie, TLS, oraz port 995

oraz smtp.gamil.com, TLS port 465

Otwórz Thunderbird=>Narzędzia=>Konfiguracja kont

Konfiguracja serwera=>ustawić na SSL

Serwer poczty wychodzącej SMTP=> ustawić na TSL, jeśli dostępne i port wpisać 587

Pomogło! Dzięki.

EDIT

Pospieszyłem się z pochwałami, komunikatu nie ma, ale wiadomości nie pobiera i do tego nie wysyła.

to jeżeli próbowałeś wszystkiego co tu napisane to nie wiem co jest. a ustawiłeś w ustawieniach konta aby móc odbierać pocztę przez program pocztowy?

Tak ustawiłem. (Włączony POP)

A z innych kont możesz pobierać wiadomości. Może zablokowałeś Thunderbirda w zaporze?

Inne konta działają.

Wchodząc na gmaila w przeglądarce wejdź na ustawienia->przekazywanie pop/imap, tam Masz instrukcję. Usuń konto z Thunderbirda i zrób wszystko wg tej instrukcji jeszcze raz. Myślę, że chodzi o porty i TLS.

Ameryke odkryłeś. Próbowałem tak jak tam piszą, próbowałem tak jak jest w thunderbirdzie, oraz sam kombinowałem i nic.

To sobie sam radź .

Zaloguj się na konto przez przeglądarkę i przejdź do ustawień, Przekazywanie i POP/IMAP, Włącz POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych). Powinno pomóc.

Masz na myśli to: http://img137.imageshack.us/img137/9908 … y45el8.jpg

W najnowszym Thunderbirdzie jest ułatwione ustawienie konta Gmail.com, bo klikasz Nowe konto i tylko wybierasz Gmail, wpisujesz e-mail i gotowe bez całej reszty. Tylko ten jeden szczegół trzeba ustawić z mojego screena.

Gdybym nie rozwiązał problemu to bym odświerzył temat, więc wychodzi na to że go niepotrzebnie odkopaliście.